Вони навіть містяться в здоровій їжі: речовини, що сприяють ожирінню. Вони пригнічують обмін речовин і стимулюють апетит. Це заважає нам схуднути. Експерт з харчування Голо Вілланд про три шкідливі для схуднення речовини.

Навіть якщо ви їсте здорову їжу і тренуєтеся, можливо, ви вживаєте шкідливі продукти, не усвідомлюючи цього.

Глутамат

Глутамат зустрічається в природних умовах, але його додають в багато продуктів в якості добавки.

“Глутамат відомий як підсилювач смаку, але він в набагато більшій мірі підсилює апетит”, – пояснює експерт з харчування. «Дослідження показують, що коли глутамат додається в їжу, ми з’їдаємо його набагато більше”.

Увага: у списку інгредієнтів він часто ховається за термінами “дріжджовий екстракт”, “ароматизатор”, “сусло”, а також абревіатурами від «E620» до «E625» і його підсилювачами від «E626» до «E635».

Підсолоджувачі

У підсолоджувачах мало калорій, а часто і зовсім немає. Той, хто п’є дієтичну кока-колу замість звичайного солодкого варіанту, сподівається схуднути з її допомогою.

“Це не так”, – пояснює експерт з харчування. “Підсолоджувачі можуть спочатку заощадити цукор, але деякі підсолоджувачі дають мозку сигнал про вивільнення інсуліну. Це призводить до швидкого падіння цукру в крові, що, в свою чергу, розпалює апетит і тягу до їжі».

Інші підсолоджувачі знизять споживання енергії, порушать кишкову флору або знизять рівень серотоніну в мозку, що викликає хороше самопочуття.

Фруктоза

“Фруктоза не є поживною речовиною, нашому організму вона взагалі не потрібна”, – пояснює Вілланд. “Вона перетворюється в організмі в жир і глюкозу, а також сильно стимулює утворення сечової кислоти – це сприяє ефекту ожиріння”.

Крім фруктози, свіжі фрукти також містять багато вітаміну С. Антиоксидант зупиняє накопичення жиру, тому свіжі фрукти дуже корисні і навіть можуть допомогти вам схуднути. Однак чим довше зберігаються фрукти, тим менше в них вітаміну С. Тому Вілланд радить не їсти перестиглі фрукти.