Знизити кров’яний тиск (гіпертонію) може чай із гібіскусу – квіток рослини із сімейства мальви. Він не містить кофеїну і має характерний кислуватий смак.

Про це пише видання Express. Гібіскус часто додають в трав’яні чаї в суміші з іншими компонентами.

Згідно з дослідженням учених з Університету Тафтса в Бостоні (США), вживання сумішей чаю з гібіскусом знижує систолічний (верхній) артеріальний тиск у середньому на 7 пунктів.

У дослідженні взяли участь 65 здорових чоловіків і жінок із помірно підвищеним кров’яним тиском. У тих учасників експерименту, яким давали плацебо у вигляді води зі смаком гібіскусу, систолічний тиск знизився лише на один пункт.

Читайте також:  Лікар назвав 9 продуктів, які захистять від втрати зору

Як зазначила докторка філософії Даян Л. Маккей, таке падіння може здатися незначним, але навіть невеликі зміни артеріального тиску, якщо їх постійно підтримувати, зменшать ризик інсульту і серцевого нападу.

Водночас необхідні додаткові дослідження, щоб визначити, чи дійсно трав’яний чай знижує кров’яний тиск у довгостроковій перспективі.

Гібіскус відомий сечогінним і послаблювальним ефектом, а лінолева кислота, яка міститься в квітці, знижує холестерин і запобігає появі бляшок на стінках судин. Також рослина бореться з бактеріями та вірусними інфекціями, тому чай особливо корисний в осінньо-зимовий період під час застуди.

Гіпертонія – справжнє лихо сучасної людини, адже близько 30% жителів планети мають стійке підвищення артеріального тиску. Якщо ваш тиск 160/100 мм рт. ст., то можна з упевненістю сказати, що у вас гіпертонічна хвороба.

Читайте також:  Заняття бігом небезпечні для чоловіків, але корисні для жінок

Страшна не стільки гіпертонія, скільки її ускладнення: інсульт, інфаркт, тромбози і крововиливи в життєво важливі органи (серце, мозок, нирки).