Знизити кров’яний тиск (гіпертонію) може чай із гібіскусу – квіток рослини із сімейства мальви. Він не містить кофеїну і має характерний кислуватий смак.

Про це пише видання Express. Гібіскус часто додають в трав’яні чаї в суміші з іншими компонентами.

Згідно з дослідженням учених з Університету Тафтса в Бостоні (США), вживання сумішей чаю з гібіскусом знижує систолічний (верхній) артеріальний тиск у середньому на 7 пунктів.

У дослідженні взяли участь 65 здорових чоловіків і жінок із помірно підвищеним кров’яним тиском. У тих учасників експерименту, яким давали плацебо у вигляді води зі смаком гібіскусу, систолічний тиск знизився лише на один пункт.

Як зазначила докторка філософії Даян Л. Маккей, таке падіння може здатися незначним, але навіть невеликі зміни артеріального тиску, якщо їх постійно підтримувати, зменшать ризик інсульту і серцевого нападу.

Водночас необхідні додаткові дослідження, щоб визначити, чи дійсно трав’яний чай знижує кров’яний тиск у довгостроковій перспективі.

Гібіскус відомий сечогінним і послаблювальним ефектом, а лінолева кислота, яка міститься в квітці, знижує холестерин і запобігає появі бляшок на стінках судин. Також рослина бореться з бактеріями та вірусними інфекціями, тому чай особливо корисний в осінньо-зимовий період під час застуди.

Гіпертонія – справжнє лихо сучасної людини, адже близько 30% жителів планети мають стійке підвищення артеріального тиску. Якщо ваш тиск 160/100 мм рт. ст., то можна з упевненістю сказати, що у вас гіпертонічна хвороба.

Страшна не стільки гіпертонія, скільки її ускладнення: інсульт, інфаркт, тромбози і крововиливи в життєво важливі органи (серце, мозок, нирки).