У готових до вживання салатах міститься небезпечна для здоров’я кількість солі. В одному такому блюді солі може бути більше, ніж людині рекомендується з’їсти протягом всього дня.

Для переважної більшості з нас салати здаються однією з різновидів здорового способу життя, але ті страви, які пропонують у ресторанах, кафе або супермаркетах, можуть бути небезпечні для нашого здоров’я. До такого висновку прийшли дослідники з Великобританії, які вирішили оцінити кількість солі в готових до вживання салатах. Так, в одному блюді з популярної мережі вуличних кафе містилося стільки солі, скільки в 14 упаковках солоних чіпсів. А ще в одному популярному салаті з ресторанної мережі солі було більше, ніж у 6 курячих крильцях KFC.

Читайте також:  Від старечого недоумства захистить миття посуду

Нагадуємо, що надлишок солі в раціоні може викликати скачки артеріального тиску, що з часом призведе до інсульту чи інфаркту. Дослідження показує, що рівень солі в готових до вживання салатах, сендвічах та деяких інших фастфуд-продукти з 2014 року збільшився на 13%. Експерти підкреслюють, що зниження солі є найбільш ефективним заходом зменшення кількості людей, які помирають від хвороб серця та інсультів. Автори дослідження вважають, що в ресторанних та магазинних салатах на упаковках повинні міститися спеціальні світлові попередження на зразок жовтого, зеленого і червоного (тривожного), які будуть свідчити про кількість солі.

Але чому виробники салатів кладуть так багато солі в свої страви? Робиться для того, щоб зробити смак салату більш вираженим і приємним для споживачів. Тим самим стимулюється їх бажання і в майбутньому купувати ці страви, які просуваються, як різновид здорового харчування.

Читайте також:  Вино становить особливу небезпеку для жінок

Джерело: МедікФорум