Прийом парацетамолу вагітними жінками може нашкодити інтелекту їх потомства, пише The Daily Mail, апелюючи до даних досліджень ряду університетів США. Зокрема, вчені вважають, що використання цих ліків під час вагітності здатне знизити IQ дітей.

“Прийом парацетамолу майбутніми матерями може знизити інтелект їхніх дітей, а також підвищити ризик розвитку аутизму і синдрому дефіциту уваги і гіперактивності”, – допускають дослідники.

Згідно з їх даними, прийом парацетамолу в період вагітності підвищує ризик розвитку СДУГ у дітей на 30%, аутизму – на 20%. Перш ніж прийти до висновку про шкоду парацетамолу для дитячого інтелекту, фахівці проаналізували дані 150 тисяч матерів і немовлят. В результаті цього аналізу було встановлено, що парацетамол впливає на гормональний баланс в жіночій матці.

Видання зазначає, що до цього в наукових дослідженнях також виявлялася шкода від використання парацетамолу під час вагітності для інтелектуальних здібностей дітей. Вчені висловлювалися про те, що ці ліки можуть впливати на затримку в розвитку дитячої мови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ ПАРАЦЕТАМОЛУ. ПАРАЦЕТАМОЛ ПРИ ВАГІТНОСТІ.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ІБУПРОФЕН: 4 СЕРЙОЗНИХ ПРЕТЕНЗІЇ