Жінки, яким ніяк не вдається заснути, страждають від гіпертонії і хвороб серця. Підвищений ризик спостерігається навіть у тому випадку, якщо представниці прекрасної статі сплять рекомендовані 7-9 годин.

Учені з Колумбійського університету в Нью-Йорку досліджували зв’язок між артеріальним тиском і якістю сну у 300 жінок. Дослідження показало, що такі порушення сну, як труднощі з засипанням, недостатня тривалість сну або безсоння, істотно збільшують артеріальний тиск у жінок. 50% представниць прекрасної статі, які взяли участь у дослідженні, мали низьку якість сну. Нагадуємо, що підвищений артеріальний тиск і гіпертонія дуже поширені, вони зустрічаються приблизно в 30% українців. У разі відсутності лікування гіпертонія може призводити до інсультів, інфарктів та серцевої недостатності.

Читайте також:  Зелена цибуля названа лікарем одним із найкорисніших продуктів узимку

Дослідження показало, що скорочення тривалості сну збільшувало ризик жінок зіткнутися з запальними процесами в кровоносних судинах, які також призводили до хвороб серця. Виявилося, що жінки страждають від проблем зі сном частіше, ніж чоловіки. Саме тому жінкам необхідно не миритися з цими проблемами, а намагатися з ними впоратися, як самостійно, так і за допомогою фахівців. Це вбереже їх організм від розвитку гіпертонії з усіма витікаючими наслідками.

В цілому, дослідження переконливо продемонструвало зв’язок між порушеннями якості сну і значним підвищенням артеріального тиску. Причому мова йшла про помірні порушення, а зовсім не про важке безсоння або такі патології, як апное уві сні. Ці порушення призводили до патологічних запалень в кровоносних судинах.

Читайте також:  Вчені встановили, що корисні властивості вівсянки залежать від її виду