Дослідники з Японії, де зафіксована максимальна тривалість життя, довели згубний вплив самотності на цей показник. Самотні літні люди живуть менше тих, хто має щастя спілкування.

Самотність давно називається фактором ризику цілого ряду хвороб в літньому віці, можливо, тому, що літні люди не можуть так добре доглядати за собою, як це роблять їх подружжя або діти. Але і саме соціальне спілкування вкрай важливо в літньому віці, оскільки без нього швидше настає інтелектуальна деградація – вікові процеси втрати пам’яті прискорюються. Це ж підтвердило і нове дослідження японських вчених.

Вони довели, що самотні літні люди стикаються з більш короткою тривалістю життя, ніж їх ровесники, які не вважають себе самотніми. Більш того, при самоті губляться і потенційні роки задовільного здоров’я. Доведено, що у самотності є реальні негативні фізичні наслідки для організму. В середньому, самотні літні люди живуть на 3-5 років менше, ніж їх менш самотні однолітки.

Якщо самотність настає у віці після 70 і 80, це також скорочує життя відповідно на 3-4 і 2-3 роки. Сприйняття самотності має аналогічний вплив на два типи очікуваної тривалості життя – фактичний і час життя з відносно міцним здоров’ям. При цьому самотність не є чимось фізичним – якщо сама людина не відчуває себе самотнім, то це позитивно впливає на його здоров’я, навіть якщо він і живе один в квартирі або будинку, пише news-medical.net.