Характерні ознаки інсульту, який вразить людину в майбутньому, можна розгледіти ще за 10 років до цієї сумної події. До такого дивовижного висновку прийшли експерти з Нідерландів.

У деяких людей можна зафіксувати ознаки майбутнього інсульту за 10 років до того, як він трапиться. Зокрема, такі люди стикаються з більш швидким зниженням інтелектуальної діяльності і здатності виконувати повсякденні завдання на зразок підрахунку грошей і приготування їжі. Якщо помітити ці ранні ознаки вчасно, то ймовірність інсульту можна буде зменшити за рахунок дотримання більш здорового способу життя або прийому профілактичних ліків.

Дослідники з Erasmus MC University в Роттердамі вивчили інформацію по 14 712 чоловік, за якими спостерігали 28 років. Кожен проходив через серію інтелектуальних і фізичних тестів, а також співбесіду на момент початку спостережень і через кожні кілька років. Люди справлялися з тестами на пам’ять, словниковий запас, час реакції, а експерти оцінювали здатність прати білизну, готувати їжу, забиратися і управляти власними фінансами.

Читайте також:  7 корисних властивостей курячих яєць

Під час дослідження 1 662 його учасники зіткнулися з першим інсультом, середньостатистичний вік склав 80 років. Аналіз показав, що ці люди гірше справлялися з усіма тестами приблизно за 10 років до інсульту, в порівнянні з тими, у кого гострого порушення мозкового кровообігу не відбулося. При цьому порушення здатності виконувати самі базові повсякденні справи у них відзначалися особливо сильно за два-три роки до настання інсульту. Найвищий ризик цього мозкового порушення загрожував жінкам, людям із середньою освітою, а також тим, хто мав погану спадковість у зв’язку з хворобою Альцгеймера, пише The Daily Mail.

Читайте також:  Лікарі пояснили, як розпізнати тепловий удар