Експерти довели, що так звана соціальна ізоляція становить чималу шкоду для серцево-судинної системи. Зокрема, ймовірність інсультів зростає на 30%.

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго підтвердили величезну небезпеку, яку становлять самотність та соціальна ізоляція для людини. Так, ймовірність зіткнутися з інфарктами чи інсультами у самотніх людей зростає на 30%, а відсоток громадян, які почуваються самотніми, останніми роками стрімко зростає.

У цілому нині, брак соціальних зв’язків є чинником ризику цілого ряду серйозних розладів, включаючи прискорений розвиток старечого недоумства. Людина – це соціальна тварина, і нам потрібно постійно спілкуватися. А якщо ми цього не робимо, то мозок не отримує адекватного навантаження, зв’язки між нейронами порушуються, і патологічні шкідливі процеси розвиваються швидше. І ось тепер доведено, що самотність загрожує сумними наслідками і для серцево-судинної системи.

В особливій групі ризику перебувають літні українці, особливо жінки. У нас розрив у тривалості життя між чоловіками та жінками сягає майже 12 років, через що величезна кількість пенсіонерок проживають на самоті, бо вони давно овдовіли. І ось їм і доводиться стикатися з різними небезпеками для здоров’я, якщо врахувати, що українці старшого віку не дружать з технологіями на кшталт інтернету і таким чином не можуть дещо зменшити тяготи самотності за рахунок хоча б віртуального спілкування.