Люди покладаються на свої почуття при сприйнятті світу, самих себе і один одного. Незважаючи на те, що почуття є єдиним вікном у зовнішній світ, люди рідко задаються питанням, наскільки точно вони представляють фізичну реальність.

Протягом останніх 20 років дослідження в галузі нейробіології показали, що кора головного мозку постійно генерує прогнози щодо того, що станеться далі, і що нейрони, що відповідають за сенсорну обробку, тільки кодують різницю між нашими прогнозами і реальністю.

Група нейробіологів з технічного університету Дрездена на чолі з професором і доктором Катаріною фон Крігштайн представила нові результати, які показують, що не тільки кора головного мозку, але і весь слуховий шлях відтворюють звуки відповідно до попередніх очікувань.

Читайте також:  5 звичок пов'язані з більш низьким ризиком захворіти на рак

У своєму дослідженні команда використовувала функціональну магнітно-резонансну томографію (фМРТ) для вимірювання реакції мозку 19 учасників, коли вони слухали послідовності звуків. Добровольцям було запропоновано визначити, який із звуків у послідовності відрізняється від інших. Потім очікуваннями учасників маніпулювали, щоб вони очікували відхиляється звуку в певній послідовності.

Нейробіологи досліджували реакції, викликані відхиляються звуками в двох основних ядрах підкіркового шляху, що відповідає за обробку слуху: нижньому горбку і медіальному колінчастому тілі.

Хоча учасники розпізнавали неправильний звук швидше, коли його поміщали в місця очікування, підкіркові ядра кодували звуки тільки тоді, коли їх поміщали в несподіване місце. Вчені вважають, що нові відомості можуть бути корисні при розробці лікування при дислексії розвитку.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News