Щоденне вживання все ще екзотичного для українців злаку кіноа може забезпечити профілактику діабету другого типу. Особливо цінним цей продукт для пацієнтів, які вже мають переддіабет.

Включіть у свій щоденний раціон кіноа для того, щоб захиститися від діабету другого типу. Дослідники з Іспанії перевірили вплив цієї так званої суперїжі на 9 добровольцях віком від 65 років, які страждали від переддіабету. Так називається тривалий підвищений вміст цукру в крові, якого все ще недостатньо для постановки повноцінного діагнозу діабет другого типу.

Добровольці, які отримали харчування тричі на день, раніше не використовували кіноа і віддавали перевагу картоплі, рису або бобам. І ось тепер у їхній раціон ввели абсолютно новий продукт, який використовувався як сам по собі, так і як інгредієнт для виготовлення пасти, різного роду солодощів, печива і навіть хліба. Дослідники спостерігали за показниками цукру у крові.

Було встановлено, що продукти на основі кіноа призводять до менших за інтенсивністю стрибків рівня глюкози в крові після їди. А значить, кіноа володіє низьким глікемічним індексом. Це є ключовим фактором запобігання діабету другого типу. Зазначимо, що пацієнтам з переддіабетом лікарі якраз і рекомендують вибирати такі продукти харчування, які не викликають різких стрибків цукру в крові, також необхідно приділяти більшу увагу спорту для того, щоб худнути.