Правильно харчуватися і багато рухатися-корисно для здоров’я, нагадують лікарі. Однак деякі сприймають подібні поради як “виклик” і зловживають корисними звичками.

Експерти розповіли виданню The Mirror, до чого може привести “занадто” здоровий спосіб життя.

Салат

“Салатні листя-відмінна низькокалорійна їжа. Проте, однією зеленню неможливо обійтися”, – заявила дієтологиня Софі Медлін. Салат не може забезпечити організм усіма поживними речовинами, необхідними для здоров’я, такими як білки, вуглеводи і корисні жири.

У надлишку салат може навіть порушити травлення і, в крайніх випадках, ускладнити засвоєння інших важливих поживних речовин, наприклад, заліза. “Якщо салат становить більше 50% вашого раціону, пора переосмислити свою дієту”, – додала експертка.

Вода

Людині необхідно пити чисту воду протягом дня. Однак не варто змушувати себе випивати велику кількість води, інакше це може привести до зниження електролітів, таких як натрій і калій, в кровотоці, сказала Медлін. Вона не рекомендувала пити більше 2,5 літрів води в день.

Сон

Здоровий сон – також один з найважливіших елементів стану людини. Лікар Тім Бонд попередив, що занадто довгий сон може бути небезпечним для здоров’я. За його словами, люди, які сплять від 9 до 11 годин на день, на 21% частіше стають діабетиками, у них на 38% підвищується ризик розвитку ішемічної хвороби серця. Експерт рекомендує спати не більше 7-9 годин на день.

Вітаміни

Вітаміни, як і інші добавки, варто приймати тільки порадившись з лікарем. При прийомі занадто великої кількості вітамінів можуть виникнути проблеми зі здоров’ям, стверджує дієтолог Керрі Ракстон. Зокрема, вітамін D в надлишку викликає нудоту, а при тривалому неправильно прийомі вплинути на здоров’я кісток.