Правильно харчуватися і багато рухатися-корисно для здоров’я, нагадують лікарі. Однак деякі сприймають подібні поради як “виклик” і зловживають корисними звичками.

Експерти розповіли виданню The Mirror, до чого може привести “занадто” здоровий спосіб життя.

Салат

“Салатні листя-відмінна низькокалорійна їжа. Проте, однією зеленню неможливо обійтися”, – заявила дієтологиня Софі Медлін. Салат не може забезпечити організм усіма поживними речовинами, необхідними для здоров’я, такими як білки, вуглеводи і корисні жири.

У надлишку салат може навіть порушити травлення і, в крайніх випадках, ускладнити засвоєння інших важливих поживних речовин, наприклад, заліза. “Якщо салат становить більше 50% вашого раціону, пора переосмислити свою дієту”, – додала експертка.

Читайте також:  Будь-яка форма ожиріння небезпечна для здоров'я

Вода

Людині необхідно пити чисту воду протягом дня. Однак не варто змушувати себе випивати велику кількість води, інакше це може привести до зниження електролітів, таких як натрій і калій, в кровотоці, сказала Медлін. Вона не рекомендувала пити більше 2,5 літрів води в день.

Сон

Здоровий сон – також один з найважливіших елементів стану людини. Лікар Тім Бонд попередив, що занадто довгий сон може бути небезпечним для здоров’я. За його словами, люди, які сплять від 9 до 11 годин на день, на 21% частіше стають діабетиками, у них на 38% підвищується ризик розвитку ішемічної хвороби серця. Експерт рекомендує спати не більше 7-9 годин на день.

Читайте також:  Високий кров'яний тиск: як його знизити за допомогою певних продуктів

Вітаміни

Вітаміни, як і інші добавки, варто приймати тільки порадившись з лікарем. При прийомі занадто великої кількості вітамінів можуть виникнути проблеми зі здоров’ям, стверджує дієтолог Керрі Ракстон. Зокрема, вітамін D в надлишку викликає нудоту, а при тривалому неправильно прийомі вплинути на здоров’я кісток.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News