Якщо ви хочете отримати додаткову гарантію від старечого недоумства, почніть вивчати нову іноземну мову. Білінгви здатні затримати розвиток підступної недуги на 7 років, як встановили вчені.

Експерти Вищої школи економіки на чолі з Федеріко Галло (Federico Gallo) довели, що вивчення другої чи додаткової іноземної мови, хай навіть і не досконало, дозволяє затримати розвиток деменції терміном до 7 років. Як вважають вчені, можливість говорити іноземною мовою дає мозку додаткове навантаження та забезпечує інтелектуальну стимуляцію, яка необхідна для захисту від зниження когнітивної діяльності.

На відміну від інших захисних факторів на кшталт специфічного харчування, іноземна мова залишається в нашому мозку постійно, як наголошують вчені.

Вони провели аналіз вже існуючих досліджень і виявили, що у білінгвів або людей, які однаково добре розмовляють відразу двома мовами, старече недоумство виявляє, в середньому, на 5-7 років пізніше, порівняно з тими, хто розмовляє лише однією мовою.

У ході ще одного дослідження були проведені когнітивні експерименти, які показали, що чим довше людина вивчає іноземну мову, і чим краще в ній розуміється, тим вищий рівень захисту.

Проведені дослідження однозначно припускають, що двомовність є одним із найпотужніших способів захисту проти деменції. Можна практикувати фізичні навантаження та відмовлятися від них, експериментувати з різними дієтами або змінювати роботу – все це тимчасові стимуляції для мозку. А ось іноземна мова стимулює її в постійному режимі.