У зрілому віці від правильно сформованого розпорядку дня і корисних звичок залежить як повнота життя, так і її тривалість. Які ж щоденні хитрощі, що сприяють довголіттю, виділяють вчені?

2 хвилини холодного душу

Дослідження показали, що прохолодний душ зміцнює серцево-судинну, дихальну та опорно-рухову системи. Холодна вода також може підвищити імунітет. Одне дослідження показало, що люди, які приймають такі ванни, на 29% рідше хворіють, в той час як дослідження Університету Співдружності Вірджинії відзначили, що холодний душ може запобігти депресії. Оптимальна температура води, в якій потрібно протриматися 2 хвилини, – близько 20 °C.

2 л рідини в день

Вода підтримує нирки і печінку, будучи незамінним помічником і для інших систем організму. З віком організм схильний “висихати”. За даними Національної служби охорони Здоров’я Великобританії, при народженні людське тіло складається приблизно на 70% з води, тоді як до старості ця цифра знижується до 55%, а рефлекс спраги притупляється з віком. Тому не забувайте пити протягом дня не менше восьми склянок води.

Читайте також:  Здоров'я очей: ранні ознаки, які вказують на проблеми зі здоров'ям

2 години на хобі

Дослідження Каліфорнійського університету показало, що у учасників, які присвячували своїм захопленням 2 години в день, ймовірність ранньої смерті була на 21% нижче. Цікаві заняття покращують когнітивні здібності та соціальну взаємодію, а також запобігають хворобам. Серед них читання має особливо важливе значення: робота Університету Сассекса показала, що книги знижують рівень стресу до 68%. А прослуховування музики, за словами дослідників з Johns Hopkins Medicine, допомагає знизити кров’яний тиск і зменшити тривожність, а також покращує сон і пам’ять.

200-300 хвилин на вулиці

Дослідження Університету Східної Англії показали, що прогулянка на природі допомагає впоратися зі стресом, знижує ризик розвитку діабету 2 типу і загальної смертності. Згідно з дослідницькою статтею в Scientific Reports, трохи більше півгодини на день в природному середовищі на вулиці забезпечує оптимальне поліпшення здоров’я.

Читайте також:  Чому для здоров'я корисно їсти картоплю

4 дні на тиждень без алкоголю

Дослідження, проведене в журналі Alcoholism: Clinical & Experimental Research, показало, що навіть невелике вживання алкоголю 4 або більше разів на тиждень може підвищити ризик ранньої смерті на 20%. Однак British Medical Journal уточнює, що споживання малої кількості вина пов’язане з більш низькою смертністю від серцево-судинних захворювань.

Робота без понаднормових

Нове дослідження, представлене на конгресі профілактичної кардіології Європейського товариства кардіологів, показало, що люди, чиї години роботи не збігаються з їх біологічними годинами, піддають більш високому ризику серцево-судинну систему. Дані ВООЗ показують, що через тривалу роботу помирає близько 750 000 чоловік на рік.

3 чашки кави

Високе споживання кави (більше 28 чашок на тиждень) пов’язане з підвищенням ризику смертності на 21%. Однак Journal of Alzheimer’s Disease, уточнює, що помірність у вживанні напою в середньому віці може знизити ризик деменції в старості на 65%. Більшість організацій охорони здоров’я рекомендують не більше 300 мг кофеїну (близько 3 чашок) на день.

Читайте також:  Деменція: бажання віддавати гроші іншим може сигналізувати про «ранні» стадії хвороби

8 годин сну

Дослідження Паризького університету показало менше шести годин сну в середньому і старшому віці на 30% збільшують ймовірність розвитку деменції. Журнал Sleep, зазначив, що у людей, які сплять менше 7 годин на добу, ризик ранньої смерті на 26% вище. При цьому більше 8 годин сну підвищують цю ймовірність на 17%.

Організованість у всьому

Згідно з дослідженням Університету Дьюка, свідомість підтримує здоров’я в зрілості, адже вона допомагає дотримуватися інших хороших звичок, таких як фізичні вправи і чищення зубів, що на 27% знижує ймовірність ожиріння, високого рівня холестерину, гіпертонії і хвороби ясен.