Профілактика захворювань ясен іде як користь гігієні порожнини рота. Як показують останні дослідження вчених, здоров’я ясен і в принципі всіх тканин, що оточують зуби, може сильно впливати на здоров’я та роботу багатьох органів. І навіть на те, скільки людина проживе.

Так, періодонтит (запалення тканин, що примикають до кореня зуба) входить до списку факторів, які підвищують ризик серцево-судинних захворювань, що забирають життя мільйонів людей, пише StusyFinds. Такого висновку нещодавно дійшли вчені Каролінського інституту в Стокгольмі (Швеція). “Наше дослідження показує, що програми стоматологічного скринінгу, що включають регулярні огляди та навчання правильної гігієни порожнини рота, допомагають запобігти першим і наступним серцевим нападам”, – говорить один з авторів роботи, доктор Джулія Ферранніні.

Інше дослідження, проведене під керівництвом Бірмінгемського університету (Великобританія), показує, що у пацієнтів із захворюваннями пародонту (тканин навколо зуба), у тому числі гінгівітом (запалення ясен) та пародонтитом (запалення пародонту), підвищений ризик розвитку багатьох хвороб. Серед них аутоімунні та серцево-судинні захворювання, а також метаболічні порушення, включаючи діабет другого типу.

А згідно з інформацією Європейського товариства кардіологів, люди з пародонтитом також мають більшу ймовірність розвитку гіпертонії. Як зазначають кардіологи, високий кров’яний тиск є однією з основних причин передчасної смерті у всьому світі.