Згідно з новим дослідженням вчених з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, самотність та соціальна ізоляція значно збільшують ризик серцево-судинних захворювань. Самотні та соціально ізольовані люди частіше страждають від інсульту чи серцевого нападу – і частіше вмирають від них.

Дослідження опубліковано у Журналі Американської кардіологічної асоціації. Висновки вчених ґрунтуються на даних, зібраних у ході досліджень по всьому світу за останні 40 років, пише Study Finds. Зокрема, дослідження показали, що соціальна ізоляція та самотність збільшують ризик інсульту майже на третину – на 32%.

“Дослідження, проведені за більш ніж чотири десятиліття, продемонстрували, що соціальна ізоляція та самотність пов’язані з несприятливими наслідками для здоров’я”, – зазначає провідний автор роботи, професор клінічної медицини доктор Кристал Вілі Сене. Він зазначає, що ці два фактори також пов’язані з найгіршим прогнозом для людей, у яких вже було діагностовано ішемічну хворобу серця або інсульт.

Обидва стани – і соціальна ізоляція, і самотність є поширеними, але недооціненими факторами серцево-судинних захворювань та захворювань головного мозку, додають вчені. Також вони пов’язані з підвищеними маркерами запалення, посиленням симптомів хронічного стресу, нижчим рівнем фізичної активності та іншою поведінкою, що негативно впливає на здоров’я серцево-судинної системи та мозку.