Заняття спортом можуть зробити життя тривалішим: регулярні тренування знижують ризик серцево-судинних захворювань та передчасної смерті. Вчені Гарвардської школи громадського охорони здоров’я імені Т. Х. Чана в Бостоні (США) озвучили нові дані – скільки потрібно займатися протягом тижня, щоб знизити ризик ранньої смерті. Результати дослідження опубліковані у журналі Circulation.

Стандартні рекомендації Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб США – 150-300 хвилин помірної фізичної активності на тиждень або 75-150 хвилин інтенсивної фізичної активності. Американська кардіологічна асоціація наводить трохи інші цифри: не менше 150 хвилин на тиждень помірних фізичних вправ або щонайменше 75 хвилин – інтенсивних. Але останнє дослідження говорить про те, що охочим прожити довше краще приділяти більше часу вправам та іншій фізичній активності, пише StudyFinds.

Вчені проаналізували дані 100 тис. людей за 30 років. Учасники досліджень заповнювали анкету кожні два роки, повідомляючи про свою фізичну активність. У результаті вчені виявили, що у дорослих, які виконували у два-чотири рази більше помірних чи енергійних вправ на тиждень, ніж стандартно рекомендується, був нижчий довгостроковий ризик смерті від усіх причин. Серед тих, хто займався інтенсивною фізичною активністю, ризик смерті знизився на 21–23%. За помірної фізичної активності – на 26-31%.

“Це відкриття може зменшити побоювання щодо потенційного шкідливого впливу високих рівнів фізичної активності, що відзначалося в кількох попередніх дослідженнях”, – пояснює один із авторів роботи, доктор медичних наук Донг Хун Лі. Однак перестаратися не потрібно. Вчені відзначають: у тих, хто тренувався більш ніж у чотири рази більше за тижневий мінімум, що рекомендується, не відзначалося жодного додаткового зниження ризику смерті.