Існує багато способів покращити своє здоров’я та продовжити життя. Однак є чотири поширені звички, від яких слід відмовитися після 40 років.

Відсутність фізичного навантаження

Уникнення фізичних вправ – один із ключових способів прискорити процес старіння та зменшити здатність організму справлятися з хворобами. Тому фахівці рекомендують якнайшвидше включати у повсякденне життя фізичну активність. Згідно з дослідженням Бірмінгемського університету (University of Birmingham), регулярні тренування сприяють зміцненню імунітету, м’язової маси, а також покращують показники холестерину.

Вживання оброблених харчових продуктів

Продукти із високим ступенем переробки можуть збільшувати ризик різних хронічних захворювань. Така їжа містить велику кількість простих вуглеводів, цукру, штучних підсолоджувачів, консервантів та хімічних речовин. Крім іншого, така їжа призводить до появи зайвої ваги. Дослідження, опубліковане в Американському журналі клінічного харчування, показало, що більш високе споживання переробленого м’яса було пов’язане з підвищеним ризиком смертності та серйозних серцево-судинних захворювань.

Вживання алкоголю

Регулярне вживання алкоголю підвищує ризик розвитку захворювань печінки, раку, хвороби Альцгеймера. Вчені відзначають, що вплив алкоголю, і особливо хронічне вживання алкоголю, дуже впливає на всі аспекти імунних реакцій організму. Ці ефекти можуть послаблювати захисні функції організму проти широкого спектру патогенів, включаючи віруси та бактерії, а також можуть вражати тканини та органи по всьому тілу.

Прийом небажаних добавок

Багато добавок, що відпускаються без рецепта, містять різного роду наповнювачі, при цьому концентрації корисних речовин у них зазвичай недостатньо. Перш ніж приймати якісь додаткові вітаміни та добавки, важливо здати всі необхідні аналізи та проконсультуватися лікарем. Він допоможе призначити необхідні дозування.