Як впливає брудне повітря на організм людини? Задавшись цим питанням, вчені з Азіатського університету в Тайчжун-Сіті змогли встановити, що існування в екологічно несприятливій в цьому плані обстановці загрожує появою раку порожнини рота.

Як повідомляється в публікації журналу BMJ, нове дослідження тайваньських вчених свідчить про те, що підвищений вміст в повітрі частинок пилу, диму, а також інших небезпечних аерозольних сполук руйнує людський організм. При цьому токсичні речовини можуть шкодити не тільки легеням, – вони також атакують ротову порожнину. Вченими збиралися дані про здоров’я півмільйона міських жителів, і виявилося, що кілька тисяч людей за час проекту звернулися в лікарні з підозрою на новоутворення в порожнини рота.

Читайте також:  О котрій годині треба вечеряти, щоб не підвищився цукор у крові

Також фахівці виявили: від раку порожнини рота найчастіше страждають саме жителі міст, особливо з числа населення найбільш забруднених мегаполісів. Ця категорія громадян мала на 43 % вищий ризик виникнення даного виду раку, підрахували дослідники.

За даними ВООЗ, понад 80 відсотків жителів великих міст дихають повітрям, в якому концентрація шкідливих домішок перевищує всі допустимі норми. В свою чергу дані свідчать: в українському повітрі неодноразово фіксувався підвищений вміст таких небезпечних хімічних компонентів, як сірководень, аміак, бензол, формальдегід та інші. Ці отруйні речовини мають властивість накопичуватися в організмі.

Раніше ми писали про те, що забруднення повітря викликає хронічний стрес і метеоризм.

Читайте також:  Які хвороби у людей можуть викликати грибки в борошні

Джерело: МедікФорум