Психотерапевт, сексолог Памела Конноллі порадила партнерам жінок, які пережили видалення матки. На запитання чоловіка, який намагається налагодити інтимний контакт із жінкою після гістеректомії, вона відповіла у колонці для видання The Guardian.

За словами чоловіка, до нього у жінки не було сексу протягом 15 років — вона перенесла гістеректомію і через м’язи піхви, що атрофуються, відмовлялася від інтиму. «Коли ми обидва стали готові до сексу, вона почала використовувати розширювачі піхви, і після кількох невдалих спроб ми вивчаємо секс із проникненням, і нам подобається. Поки що вона не досягала оргазму від пенетрації, але раніше він у неї був. Як мені допомогти? – написав чоловік.

Конноллі зазначила, що потрібно допомогти жінці розслабитися і не чекати на оргазми від пенетрації, тому що вагінальна атрофія — це серйозно. Вона також похвалила пару за рішення використати розширювачі (дилататори) та обговорювати це. «Потрібно ще більше часу та вивчення своїх можливостей, тож продовжуйте насолоджуватися процесом і прийміть будь-який результат. На щастя, їй не обов’язково отримувати оргазм від пенетрації. Сподіваюся, натомість вона розповість, як можна зробити їй задоволення під час стимуляції без проникнення», — підсумувала лікар.