ГоловнаНовини Здоров'яСередземноморська дієта вбиває ракові клітини

Середземноморська дієта вбиває ракові клітини

ДієтаВчені з університету штату Огайо вважають, що їм вдалося встановити молекулярний механізм, що лежить в основі відзначається раніше антиракового ефекту середземноморської дієти, багатої овочами та фруктами.

З’ясувалося, що вся справа у флавоноїді апігенін, який удосталь міститься в петрушці, селері, аптечній ромашці, а також у багатьох фруктах і овочах. Ця речовина здатна перепрограмувати ракові клітини на генетичному рівні, роблячи їх тим самим більш уразливими.

У ході дослідження на клітинах раку молочної залози, автори дослідження виявили, що апігенін фактично перетворює ракові клітини в нормальні завдяки відновленню процесу однократного сплайсингу – сукупності реакцій, що відбуваються при дозріванні інформаційної РНК, з якої потім зчитуються білки.

Приблизно в 80 відсотках онкологічних захворювань, в ракових клітинах спостерігається ненормальний, подвоєний сплайсинг, що обумовлює їх “живучість” і бурхливе розмноження. Нормалізація цього процесу повертає раковим клітинам здатність до апоптозу – запрограмованої смерті, а також робить їх більш схильними до впливу з боку препаратів хіміотерапії.

Підводячи підсумки експериментів, виявилося, що, споживаючи це речовина активується механізм, що вбиває ракові клітини. Отже, здорове харчування забезпечує нормальне функціонування клітин нашого організму.