Дієта, багата рибою, корисна для вашого мозку і зберігає когнітивні функції в довгостроковій перспективі. Набагато менш ясно, чи можуть добавки принести таку ж користь.

Хоча дослідження змішані з добавками риб’ячого жиру, очевидно, що вони корисні для вашого мозку, коли справа доходить до вживання риб’ячого жиру з їжею (наприклад, додавання лосося в салат або смаження форелі на вечерю).

«В цілому, дослідження показують, що споживання риби сприяє когнітивному здоров’ю та допомагає запобігти зниженню когнітивних здібностей», – говорить Пуджа Агарвал, епідеміолог з харчування та доцент кафедри внутрішньої медицини в медичному центрі університету Раш в Чикаго. І хороша новина в тому, що ви можете отримати ці переваги, вживаючи всього одну порцію риби на тиждень, – каже вона.

Ось чому вважається, що риба так корисна для вашого мозку. Риб’ячий жир містить певні жирні кислоти омега-3, особливо EPA (ейкозапентаєнова кислота) і DHA (докозагексаєнова кислота), відзначає Національний центр безкоштовного і комплексного здоров’я (NCCIH). Ви можете вживати риб’ячий жир, вживаючи в їжу свіжу рибу або морепродукти, або приймаючи харчові добавки.

Чи допомагає риб’ячий жир боротися з поганою пам’яттю?

Так, оскільки жирні кислоти омега-3, що містяться в рибі, підтримують гарне здоров’я мозку, ці поживні речовини також підтримують функції мозку, які, звичайно ж, включають мислення і пам’ять.

Риба, яку їдять принаймні один раз на тиждень, є важливим компонентом дієти MIND, яка, як було показано, уповільнює вікове когнітивне зниження, згідно з дослідженням, опублікованим в Alzheimer’s & Dementia.

Чи означає це, що риб’ячий жир зробить мене розумнішим?

Риб’ячий жир, який Ви отримуєте від здорової кількості риби щотижня, корисний для вашого мозку. Це ясно. Але зовсім не обов’язково, що більш висока кількість риб’ячого жиру обов’язково підвищує ваші когнітивні здібності понад ту користь, яку Ви отримаєте від простого отримання достатньої кількості риб’ячого жиру з риби.

“Риб’ячий жир не зробить вас розумнішими і не допоможе запам’ятати більше, якщо ви вже отримали достатню кількість [омега-3]”, – пояснює Хусейн Яссін, доктор медицини, лікар-ендокринолог з Keck Medicine.