Середземноморська дієта давно вважається одним з найбільш здорових способів харчування, тому що вона багата на фрукти, овочі, рибу, горіхи, злаки і ненасичені жири. До того ж, очікувана тривалість життя в країнах Середземномор’я вища, ніж в інших частинах Європи.

Нещодавно вчені знайшли ще переконливіший доказ того, що середземноморська дієта запобігає ризику ранньої смерті.

Нове дослідження, в якому взяли участь понад 110 тисяч дорослих, допомогло зрозуміти, що ті, хто дотримується середземноморської дієти, схильні до меншого ризику передчасного летального результату.

За 10 років, що тривало дослідження, померло 4 247 осіб, у тому числі 2 401 від раку та 731 від серцево-судинних захворювань.

Читайте також:  Лікар назвав 2 продукти небезпечних для їжі натще серце

Вчені дійшли висновку, що у людей, які дотримувалися середземноморської дієти, ймовірність померти на 29% нижче, ніж у їхніх однолітків, які не вели такого способу життя. До того ж вони встановили, що ризик передчасного смерті від онкологічних захворювань знизився на 28%.

За словами дослідників, середземноморська дієта пов’язана з нижчою смертністю. Прихильність до такого раціону харчування, адаптованого до місцевих особливостей населення, може стати частиною здорового способу життя.

До продуктів середземноморської дієти належать:

  • фрукти та овочі,
  • квасоля та бобові,
  • горіхи,
  • цільнозернові,
  • здорові жири.

Середземноморська дієта не включає оброблені харчові продукти, рафінований цукор, насичені та трансжири. Також обмежується вживання червоного м’яса та жирних молочних продуктів.

Читайте також:  Рак став частіше вражати молодих – онколог назвав 9 методів профілактики