Чи шкодить кава серцю, але чи допомагає вона мозку? Наука не згодна. Однак позитивні дослідження стають все більш поширеними. Для кого улюблений напій має позитивний ефект?

Чи варто нам пити каву? Багато хто відчуває почуття провини за своє здоров’я. Переконання в тому, що кофеїн – це навантаження для серця і фактор ризику серцевого нападу та інсульту, занадто глибоко. Тому кава-голіки повинні бути особливо задоволені останніми відкриттями: дослідження підтверджують, що гарячий напій має набагато більш позитивний вплив на мозок, обмін речовин і навіть на серце і кровообіг.

Однак є обмеження. Не всі можуть переносити чорний напій і його активні інгредієнти, особливо кофеїн і хлорогенову кислоту. Це стосується не тільки дітей, які все одно не люблять цей “гіркий відвар”. Деякі дорослі генетично не пристосовані до вживання кави. Однак найчастіше питання кількості полягає в тому, чи викликає кава прискорене серцебиття або біль в животі. Якість також грає роль: ті, хто звертає увагу на високоякісні зерна, отримують не тільки плюси з точки зору смаку.

Читайте також:  Для здоров'я та довголіття: вчені оцінили користь тренувань у вихідні

Кава та здоров’я: так кажуть дослідження

Вчені з Единбурзького університету опублікували результати 201 оглядового дослідження кави і здоров’я в British Medical Journal. Вони виявили 19 позитивних ефектів для здоров’я. Навпаки, негативних ефектів було всього шість. У дослідженні йдеться:

“Кава є складною сумішшю з більш ніж 1000 біологічно активних сполук, що мають потенційно терапевтичну, антиоксидантну, протизапальну та протиракову дію”.

Найкращий час для кави

Нейробіолог Стівен Міллер з Меріленда (США) вважає, що вживання кави в невідповідний час не робить стимулюючого ефекту. Коли рівень кортизолу в організмі і, отже, природний рівень пильності максимальний між 8 і 9 годинами ранку, кофеїн мало що може зробити. За словами Міллера, схоже, що з полудня до 13:00 і з 17:30 до 18:30. Тому ідеальний час для підбадьорливої чашки кави – Ранок з 9:30 до 11:30.

Читайте також:  "Літня" їжа, яка руйнує підшлункову