У тому, як протікають серцево-судинні захворювання у жінок і чоловіків, як і в їх наслідках, – є відмінності. Медики нагадують: стать є окремим фактором їх підвищеного ризику.

Чоловічі серця важчі – жіночі б’ються швидше. Гендерні відмінності починаються з самого органу: у чоловіків серце має довжину близько 15 сантиметрів, важить близько 300 грамів. У жінок – близько 12 сантиметрів, важить приблизно 250 грамів.

“Жіночі серця менше і б’ють швидше – близько 70 ударів в хвилину, у чоловіків – 60 ударів. Коронарні артерії у жінок також вже і менші, що створює певні труднощі при лікарському втручанні”, – відзначають кардіологи.

Хворе серце: чоловіки починають страждати раніше. Коли справа доходить до хвороб серця, сильна стать вперше стикається з ними в середньому на десять років раніше – не тільки через часто нездоровий спосіб життя. У жінок серце отримує додаткову підтримку і захист, завдяки активності статевого гормону естроген.

«До настання менопаузи жінки набагато краще за чоловіків-однолітків захищені від руйнівного судини процесу кальцифікації, і, отже, від серцевих захворювань», – пояснюють наукові фахівці.

У той же час, кажуть вони, ризик серцево-судинних захворювань для жінок стабільно зростає після 65 років, коли рівень естрогену мінімізується.

“У цьому віці гострий Серцевий Напад є найпоширенішою причиною смерті у жінок”, – попереджають експерти.

Смерть від серцево-судинних захворювань: жінок гине більше. В основному, це пов’язано з труднощами розпізнавання симптомів інфарктів, які у представниць слабкої статі часто «маскуються» під інші нездужання (найчастіше під розлади травлення). Також жінки відчувають менше болю в грудях. В результаті вони частіше недоотримують своєчасну терапію: так їх в середньому пізніше доставляють в відділення невідкладної допомоги.

Інсульт: у жінок частіше і важче. Прекрасна стать більш схильна до ризику інсульту, який частіше буває пов’язаний з серцевими порушеннями (наприклад, миготливою аритмією), тоді як у чоловіків – з атеросклерозом великих судин.

“Жінки частіше страждають серцевою недостатністю. Вагітність і прийом гормональних засобів додатково підвищують ризиком інсульту. Крім того, вони, гірше поправляються після мозкового удару”, – констатують лікарі.