Рівень цукру в крові, артеріальний тиск і пульс – три важливі параметри, які потрібно контролювати, щоб жити довго.

Рівень цукру в крові — один з найважливіших параметрів, який активно впливає на стан нашого здоров’я. Дуже важливо стежити за тим, щоб він залишався на безпечному рівні. Найкраще регулярно здавати аналізи (хоча б раз на півроку), але також важливо знати приховані ознаки підвищеного рівня цукру в крові.

Спрага

Коли цукру в крові дуже багато, майже не справляються з фільтрацією глюкози і починається зневоднення організму. Навіть при не дуже сильному почутті спраги організм підсилює вироблення адреналіну, який блокує інсулін — що може завдати дуже сильний шкоди нашому здоров’ю. Тому, по‑перше, важливо отримувати достатньо води, а, по‑друге, якщо ви постійно відчуваєте спрагу, як можна швидше перевірити рівень цукру в крові.

Прискорене сечовипускання

Ви постійно хочете пити і при цьому часто бігаєте в туалет? Здається нелогічним, але при підвищеному рівні цукру організм спрямовує надлишок рідини в нирки, змушуючи їх працювати понаднормово, фільтруючи кров і виробляючи додаткову сечу. Так що якщо збігаються ці дві ознаки, швидше перевіряйте рівень цукру.

Проблеми з концентрацією уваги

Коли рівень цукру в крові дуже високий, інсуліну для повноцінного розщеплення глюкози не вистачає і організм не отримує достатньо енергії, у тому числі для живлення мозку. Якщо у вас падає концентрація уваги, ви відзначаєте проблеми з пам’яттю та інші труднощі, варто якомога швидше перевірити рівень цукру в крові.

Проблеми із зором

При занадто високому рівні цукру в крові може опухнути кришталик, через що зір стане розмитим. Втім, якщо стабілізувати рівень глюкози, зір, швидше за все, повернеться в норму. До речі, це одна з причин, по якій варто регулярно відвідувати офтальмолога, навіть якщо ви не скаржитеся на зір: діабет — одне з тих захворювань, яке очної лікар може помітити раніше вас.

Синці і подряпини

Коли рівень цукру в крові дуже високий, природні процеси регенерації в організмі сповільнюються, так як артерії стають жорсткими, викликаючи звуження кровоносних судин і посилення кровотоку по всьому організму. Кров не може поставлятися до ушкоджених місць досить швидко, кисню і поживних речовин недостатньо, щоб ефективно боротися з інфекцією і сприяти регенерації.

Втрата ваги

Будь-яка необгрунтована втрата ваги — сигнал про те, що з нашим здоров’ям щось сильно не в порядку. Якщо ви не змінювали дієту і не підвищували активність, але при цьому схудли, важливо якомога швидше звернутися до лікаря.

Постійне відчуття втоми

Через те, що мозок не отримує достатньо глюкози, йому не вистачає енергії — і нас постійно тягне прилягти. Ще одна причина почуття втоми — регулярні нічні пробудження, щоб сходити в туалет, які також викликані підвищеним рівнем цукру. Терміново перевіряйте рівень глюкози!