Хто б міг припустити, що ці маленькі і кислі ягідки можуть принести велику користь для нашого здоров’я і красу для тіла. А потрібно всього лише дотримуватися їх регулярного вживання. Зацікавили? Пропонуємо дізнатися про журавлині трохи більше.

Користь журавлинного соку включає в себе полегшення болю при хворобах сечовивідних шляхів, сечокам’яної хвороби, серцевих захворювань і навіть раку. Він також корисний для профілактики розладів шлунку, діабет і запалення ясен, причиною якого є зубний наліт. Фітонутрієнти, які є натуральними рослинними речовинами, присутніми в журавлині, відмінно запобігають велику кількість проблем зі здоров’ям.

Журавлина — це ягода універсального призначення, корисні властивості якої роблять її корисним продуктом харчування, і ефективним засобом для лікування хвороб. Латинська назва журавлини — «Vaccinium macrocarpon», а батьківщина — Північна Америка. Шпинат, яблука і броколі не в силах змагатися з нею в неймовірній антиоксидантній насиченості. В одній чашці ягід зосереджено близько 8983 антиоксидантних одиниць.

Харчова цінність журавлинного соку

В соку цієї ягоди міститься величезна кількість саліцилової кислоти, антиоксидантних сполук і вітаміну С. На 100 г продукту припадає лише сорок п’ять калорій, тому він ідеальний для правильного харчування. А ще журавлина — прекрасне джерело вуглеводів, білків і енергії. Вона містить такі вітаміни як ніацин, тіамін, рибофлавін, вітамін K, E і B-6, а також фосфор, залізо, кальцій, цинк, магній, калій та натрій. Журавлина є представником сімейства Вересових, рідного в Північній Америці. Як це не дивно, властивості цих маленьких ягідок використовуються при лікуванні багатьох хвороб як у народній, так і в традиційній медицині.

1. Боротьба з пухлиною

Поліфенольні сполуки, які присутні в соку, що забезпечують ефективність в боротьбі з пухлинами. Дослідження підтвердили, що його постійне вживання в їжу гальмує ріст і поширення невеликих пухлин молочної та передміхурової залози, товстої кишки та інших. Згадана вище саліцилова кислота сприяє зменшенню набряків, запобігає утворенню тромбів та усуненню пухлин.

2. Покращує здоров’я серцево-судинної системи

Журавлинний сік здатний допомогти знизити ризик серцевих захворювань, і підтримати здоров’я серцево-судинної системи. Флавоноїди, що містяться в журавлині, наділені антиоксидантними властивостями, тому їм по силам знизити ризик розвитку атеросклерозу.

Атеросклероз — це хвороба, що характеризується звуженням артерій через накопичення холестерину, жиру і кальцію в крові. Таким чином, приплив збагаченої цими компонентами крові до різних частин тіла, може стати причиною потенційно фатальних наслідків, таких як інфаркт і інсульт. З’єднання флавоноїдів в журавлинному соку продемонстрували свою здатність утримувати і пригнічувати окислення ліпопротеїдів низької щільності, і благотворно стимулювати тромбоцити крові.

3. Лікування інфекцій сечовивідних шляхів

Інфекції сечовивідних шляхів виникають через існування певних мікроорганізмів в сечі, рівень яких перевищує нормальний. Ці інфекції можуть розвинутися в сечовому міхурі, провокуючи цистит у нирках. Він, у свою чергу, є причиною ниркової паренхіми або простати, що в підсумку призводить до бактеріального простатиту. Згідно з результатами досліджень, журавлинний сік містить проантоціанідини, які запобігають зв’язуванню бактерій на клітинних стінках сечового міхура.

Проантоцианідіни не дають бактеріям розмножуватися і в процесі сечовипускання виводять їх з організму. Доведено, що систематичне вживання соку з цієї ягоди здатне запобігти повторюваним захворюванням сечових шляхів, які виникають у вагітних і людей середнього віку. Регулярний прийом цього кислого напою також приносить величезну користь для пацієнтів, які зіткнулися з іншими недугами сечовивідних шляхів.

Крім того, таким чином можна знизити ризик розвитку хвороб такого типу серед жінок, які перенесли на собі планові гінекологічні операції. Дослідження також свідчить про те, що сік з журавлини здатний допомогти в запобіганні виникнення інфекції сечовивідних шляхів у дітей. Але важливо розуміти, що він хороший лише в якості профілактичного засобу і вилікувати саму хворобу він не в силі.

4. Запобігає карієсу

За даними нового дослідження, журавлинний сік запобігає появі карієсу зубів. Проантоціанідини, хімічна сполука, присутня в журавлині, пригнічує шкідливі бактерії на зубах людини. Ці компоненти блокують виробництво кислот і захищають зуби від різних захворювань. Хороша гігієна порожнини рота, поряд із споживанням журавлини, порушує патогенетичний механізм розвитку карієсу. У той же час, слід враховувати рівень цукру і кислотності журавлинних соків з магазину. Натуральний сік завжди кращий!

5. Бореться з респіраторними інфекціями

За даними проведеного дослідження, сік з журавлини допомагає придушувати деякі штами гемофільної інфекції, яка є частою причиною вушних і респіраторних інфекцій у дітей. Сік пригнічує бактерії, і блокує їх негативний вплив на людський організм.

6. Зміцнює кістки і зуби

Хто б міг подумати, що цей кислий напій містить речовини, які зміцнюють кістки і зуби. Натуральний журавлинний сік є природним джерелом кальцію, який знижує ризик остеопорозу.

7. Виліковує нежить

В зимовий період дуже неприємним явищем є захворювання дихальних шляхів. Щоб їх уникнути, достатньо не лише тепло одягатися, але і робити профілактику, попиваючи ягідні соки, особливо з журавлини. Свіжий напій ефективний у боротьбі з інфекціями, а також проявами ангіни та застуди.

8. Бореться з ожирінням

Журавлинний сік багатий органічними кислотами, які надають емульсовані дії на жирові відкладення в нашому організмі. Це відмінна новина для людей, які хочуть скинути зайві кілограми і прискорити метаболізм.

9. Перешкоджає утворенню каменів у нирках

З віком виникає великий ризик появи каменів у нирках, при якому може знадобитися хірургічне втручання. Щоб ефективно подбати про здоров’я своїх нирок, лікарі радять вдаватися до народних методів, а саме, вживати більшу кількість кислих продуктів. Для такої профілактики ідеально підходить сік з журавлини. Високий вміст в ньому кислотних компонентів перешкоджає утворенню каменів у нирках.

10. Лікування виразки шлунка

Пептичні виразки викликані типом бактерій Хелікобактер пілорі, які вражають захисні шари шлунка і дванадцятипалої кишки, першої частини кишечника. Це може призвести до подальшого запалення слизової оболонки шлунка. Такі продукти як журавлина, яблука і часник багаті флавоноїдами і включають в себе антоціани, флавоноли і проантоціанідіни.

Вони допомагають знизити ризик розлади шлунку і пригнічують ріст бактерій. В ході пошукових досліджень, проведених на групі пацієнтів з цим типом розладу шлунка, було виявлено 50% переваги над пацієнтами, які не вживали журавлинний сік. Тому лікарі часто радять включити це сік в свій щоденний раціон для придушення інфекцій.

11. Запобігає рак

Журавлина містить проантоціанідини, які послаблюють зростання різних ракових клітин. Згідно з дослідженнями, багатий на флавоноїди раціон харчування відіграє фундаментальну роль у зниженні ризику виникнення раку. Журавлинний сік містить антиканцерогенні компоненти, які перешкоджають зростанню ракових клітин. Особливо тих, які сприяють виникненню раку товстої кишки і простати. За даними досліджень, проантоцианідіни можуть зупинити мікропухлини, що розвиваються в кровоносних судинах. Регулярне вживання журавлинного соку запобігає швидкому росту пухлини.

12. Запобігає цингу

Дефіцит вітаміну С у людини може призвести до цинги. Журавлина забезпечує високий рівень вітаміну C, який також має особливе значення для шкіри. Саме він відтворює колаген — основний компонент для здорового функціонування тканин.

13. Лікує запалення легенів

Протизапальна дія журавлинного соку ефективна в боротьбі з багатьма видами вірусів, які вражають легені. Справа в тому, що присутнє в журавлині речовина під назвою нондіалізабле запобігає розвитку вірусних інфекцій.

14. Омолоджуючий ефект

Дані припускають, що багатство фітонутрієнтів і антиоксидантів, які присутні в журавлині, відіграє життєво важливу роль у забезпеченні захисту здоров’я від таких вікових проблем як втрата пам’яті і відсутність координації. Журавлина володіє безліччю лікувальних властивостей, які сприяють захисту клітин від ушкоджень, викликаних нестабільними молекулами, званими вільними радикалами. Вони сприяють старінню, а ягоди журавлини цьому перешкоджають, роблячи шкіру молодше.

15. Використання в харчових продуктах

Ці гіркі ягоди стають невід’ємним інгредієнтом в приготуванні різних страв, надаючи їм вишуканий смак і неповторний аромат. Зокрема:

  • Маффіни будуть ще смачнішими, якщо в тісто додати сушену журавлину.
  • Особливий смак і безсумнівну користь журавлина додасть і мюслям.
  • Близько одного літра соку можуть бути вилучені з 1500 грамів свіжої журавлини.
  • Також екстракт журавлини використовується для приготування різних соусів і коктейлів. Сік з цих ягід змішують з коктейлями та іншими холодними напоями, щоб добре підбадьоритися.

Ці способи застосування журавлини можуть доставити вам не тільки задоволення, але і величезну користь.

Побічні ефекти надмірного вживання журавлинного соку

Журавлина і журавлинний сік володіють великою кількістю корисних властивостей для здоров’я, але існує декілька винятків, перерахованих нижче:

Варфарин (Кумадін)

Варфарин — це антикоагулянт, який використовується в якості препарату, розріджує кров, і таким чином знижує ймовірність розвитку тромбів. Ці згустки крові можуть привести до появи таких серйозних захворювань, як серцево-судинні порушення або тромби в ногах, легких і інших частинах тіла.

Існуючі факти вказують на те, що при прийомі варфарину необхідно бути обережним щодо вживання журавлини, так як виникає високий ризик кровотечі. Людям, які його приймають, не рекомендується надмірне вживання журавлинного соку, так як це може вплинути на ефективність та безпеку варфарину в організмі. У таких випадках бажано регулярно здавати кров для того, щоб споживати правильну дозу ліків.

Алергія на аспірин

Журавлина містить велику кількість саліцилової кислоти, яка також присутня в аспірині. Люди, які потребують засобів, що розріджують кров і прийомі аспірину, повинні уникати вживання занадто великої кількості журавлинного соку. Крім того, якщо у вас є алергія на аспірин, споживання журавлини має бути обмежене.

Камені в нирках

Журавлинний екстракт містить значні концентрації оксалату кальцію. Це підсилює ризик розвитку кальцій-оксалатних і сечокислих каменів у певних людей. Тим, хто має каміння в нирках, перед вживанням журавлини необхідно проконсультуватися з лікарем. Дослідження надали докази того, що журавлинний сік може підвищити рівень оксалату в сечі до 43%.

Екстракт журавлини використовується для дезодорації сечі у деяких людей, які мають труднощі з контролем сечовипускання. Також вони можуть запобігти блокуванню сечових катетерів і прискорити лікувальний процес мембрани навколо шлунка.

Несолодкий журавлинний сік трохи кислуватий, але споживання кожен день 60 мл цього соку з чвертю літра води вкрай рекомендується. Це дуже добре позначиться на вашому здоров’ї. Нарешті, він зміцнює імунітет і допомагає в боротьбі зі стресом. Добре підходить для лікування захворювань шкірних покривів, наприклад, акне, і може споживатися сухим, свіжим або замороженим.

Насолоджуйтеся журавлиною в будь-якому вигляді, який вам сподобався. Відчуйте всю користь для здоров’я, яку ви можете отримати від споживання цього потужного маленького дива!

Джерело: ladylife.site