Новітнє незалежне дослідження тютюнової продукції, призвело до воістину шокуючим результатів.

З’ясувалося, що близько 90% продукції найбільших компаній, що виробляють сигарети, містять генетично модифіковані організми або ГМО. Найбільш популярними серед виробників є сорти тютюну, стійкі до паразитів.

Однак якщо рослина наділяється функцією вбивати дрібних комах, невже важко повірити в те, що воно буде нести з собою небезпеку і для людського організму – задаються питанням автори дослідження.

Принцип дії ГМО – досить простий. У випадку з сортами, стійкими до паразитів і черв’якам, насіння заздалегідь змінюються на генетичному рівні таким чином, щоб при попаданні в шлунково-кишковий тракт комах вони руйнували його, приводячи до повільної смерті комахи і захищаючи тим самим посіви.

У той час як користь чи шкода ГМО для людини при вживанні в їжу не доведені, багато країн вводять заборону на вирощування та використання такого роду організмів. Разом з тим, автори дослідження відзначають, що на сьогоднішній день не існує жодного дослідження, яке б оцінювало ризики від вживання генетично модифікованих компонентів у формі тютюнового диму.

Насправді людство вже давно використовує ГМО. Приміром, 85% кормів для худоби, в Європі має генетично модифіковані організми. У результаті спочатку тварини з’їдають цю їжу, а потім ми їмо м’ясо, яке було повністю вирощено на генетично модифікованих компонентах.

На думку фахівців, цілком можливо, що генетично модифіковані організми, споживані разом з тютюновим димом, можуть бути більш руйнівними для нас, ніж звичайний тютюн.