Режим харчування , при якому не можна їсти після шостої години вечора , вважається ефективним способом схуднення , особливо , якщо людина не готова займатися підрахунком калорій і фітнесом . Але, виявляється , все зовсім не просто . Дієтологи розповіли , кому такий спосіб харчування дійсно може допомогти , а кому дотримуватися його шкідливо для здоров’я.
 
Навіть якщо заборона на їжу після шостої допомагає фігурі обрости стрункими обрисами , ціна за цю стрункість може виявитися надто високою. За словами гастроентерологів , тривала перерва в їжі дуже шкідлива для печінки і жовчного міхура. Жовч в організмі , який вже давно не отримував їжу і не трудиться над її переварюванням , – застоюється. Сумним результатом звички робити довгі перерви в їжі може стати утворення каменів , розвиток жовчнокам’яної хвороби.
 
Наприклад , кажуть медики , чоловік востаннє їсть в 18:00 , а прокидається о 8 ранку. Голодна пауза при цьому складе 14 годин , що занадто багато. Якщо постійно практикувати такі перерви , здоров’я напевно буде серйозно підірвано , так як почнуть загострюватися хвороби шлунково-кишкового тракту , особливо виразки і панкреатити . Категорично заборонені такі експерименти і діабетикам .
 
Також , за умови , що людина вечеряє в шостій вечора , а лягає спати не раніше 23-24 годин , його організм вже зголодніє . Нормальне засинання в цьому випадку стане проблемою , а , значить , почне підвищуватися рівень стресових гормонів. Тим , хто після 18:00 рішуче відмовляється від повноцінної вечері , дієтологи рекомендують обов’язково дозволяти собі що-небудь молочне ближче до сну.
 
Говорячи про тих , кому можна дотримуватися відмови від їжі після шести вечора , і тих , кому не можна , експерти назвали кілька ознак , відповідно до яких ви можете віднести себе до тієї чи іншої групи .
 
Так , категорія « можна не їсти після 18.00 » ваша , якщо ви рано засинаєте , а прокидаєтеся в 6 – 7 ранку , якщо в порядку шлунково-кишковий тракт , а молочні продукти , якими потрібно перекушувати після шостої , вам не протипоказані.
 
Але після 18.00 не можна голодувати тим , хто вирушає спати не раніше півночі , і починає ранок після 9 -ти . Також подібний принцип харчування під забороною , якщо є виразка шлунка , а молоко , кефір , ряжанка не вживаються з різних причин.

Читайте також:  Курячі яйця корисні від зайвого жиру в організмі

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧИ МОЖНА ЇСТИ ПІСЛЯ 18-00?