За словами лікаря Людмили Сосніної, щільні перекушування незадовго до сну сприяють появі серйозних проблем зі здоров’ям, включаючи діабет, серцево-судинні порушення.

Сосніна повідомила в інтерв’ю, що при прийомі їжі включається процес травлення, який загалом є досить тривалим, що складається з кількох етапів із переміщенням поживних речовин у різні відділи шлунково-кишкового тракту та їх засвоєнням. Найбільш тривалим він стає, коли людина вживає їжу, насичену білком та жиром.

«Якщо людина поїла на ніч, то організму доводиться відмовлятися від вже збудованої природою роботи з відновлення та оновлення, що відбувається під час сну. Натомість він береться за процес перетравлення, витрачаючи на це свої ресурси на шкоду основним фізіологічним процесам», – пояснила Людмила Сосніна.

Лікар зазначила, що щільні перекушування в пізні години заважають організму повноцінно відновлюватися, формувати імунітет, синтезувати гормони (усім цим він займається, доки триває сон). Наслідком звички вживати їжу перед сном можуть стати порушення, що ведуть до розвитку діабету, судинних та серцевих патологій.

Крім того, коли людина їсть, а потім набуває горизонтального положення, це веде до появи рефлюксу, при якому вміст шлунка потрапляє в стравохід і обпалює, травмує його ніжну тканину.

Фахівець порадила їсти мінімум за дві чи три години до сну. Якщо з настанням ночі голод посилюється, можна з’їсти трохи легкої білкової їжі – білкового омлету, сиру чи йогурту без цукру, шматочок відвареної риби, сказала Сосніна.