Людям рекомендують вживати по 2 літри води в день. Кажуть, що це найбільш оптимальна щоденна доза, яка допоможе організму заповнити рівень води. Однак надлишок цієї речовини може призвести до негативних наслідків. Яких саме, читайте в нашому матеріалі.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Університету Макгілла. Вони заявили, що гіпергідратація (надлишковий вміст води в організмі) може спровокувати розвиток гіпонатріємії. Вона являє собою небезпечне зменшення рівня натрію в крові, яке здатне спровокувати набряк головного мозку. До цього вчені не підозрювали, від чого розвивається цей стан.

Однак зараз наукові співробітники зрозуміли, що організму складніше виявити гіпергідратацію, ніж зневоднення. У мозку присутні нейрони, які відповідальні за підтримання водного балансу. При надлишку води активується Trpv4 – кальцієвий канал в гліальних клітинах, що оточують ці нейрони.

Першими виявляють гіпергідратацію гліальні клітини. Вони відправляють сигнал про те, що потрібно відключити нейрони, які чутливі до гідратації. Trpv4 волає вивільнення таурину, який потім знижує активність вищезгаданих нервових клітин.