Людям рекомендують вживати по 2 літри води в день. Кажуть, що це найбільш оптимальна щоденна доза, яка допоможе організму заповнити рівень води. Однак надлишок цієї речовини може призвести до негативних наслідків. Яких саме, читайте в нашому матеріалі.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Університету Макгілла. Вони заявили, що гіпергідратація (надлишковий вміст води в організмі) може спровокувати розвиток гіпонатріємії. Вона являє собою небезпечне зменшення рівня натрію в крові, яке здатне спровокувати набряк головного мозку. До цього вчені не підозрювали, від чого розвивається цей стан.

Однак зараз наукові співробітники зрозуміли, що організму складніше виявити гіпергідратацію, ніж зневоднення. У мозку присутні нейрони, які відповідальні за підтримання водного балансу. При надлишку води активується Trpv4 – кальцієвий канал в гліальних клітинах, що оточують ці нейрони.

Читайте також:  Instagram серйозно підриває впевненість у собі

Першими виявляють гіпергідратацію гліальні клітини. Вони відправляють сигнал про те, що потрібно відключити нейрони, які чутливі до гідратації. Trpv4 волає вивільнення таурину, який потім знижує активність вищезгаданих нервових клітин.