Ехінацею звикли пити для «покращення імунітету» не лише в Україні, а й у США. Американське видання Eat This, Not That! пояснює, чи ефективний засіб і що буде, якщо приймати його щодня.

Що стосується впливу на імунітет, деякі дослідження показують, що трава може зменшити симптоми хвороби і допомогти вам швидше одужати. Інші наукові роботи припускають, що ехінацея не має жодної ефективності.

Кокрейнівський огляд показав, що деякі засоби з ехінацей, схоже, ефективніші, ніж плацебо, але загальні докази клінічно значимих ефектів лікування слабкі.

У дослідженні 2017 року автори дійшли висновку, що креми для догляду за шкірою, що містять екстракт пурпурної ехінацеї, оббігають симптоми екземи та покращують загальний стан шкіри.

Читайте також:  Лікар-педіатр назвала наслідки плоскостопості для здоров'я

Інше невелике дослідження 2010 року також показало, що засоби догляду за шкірою, що містять екстракти ехінацеї, можуть зволожувати шкіру і навіть зменшувати появу зморшок. Але тут також потрібні додаткові перевірки.

Експерти зазначають, що приймати цю добавку протягом тривалого періоду часу або покладатися на неї як на панацею від будь-яких хвороб не рекомендується. Також можуть виникнути деякі незначні побічні ефекти, наприклад, біль у животі або нудота.