Сьогодні дуже багато продуктів на полицях магазинів позиціонуються як здорові. Але насправді не все так просто. Іноді вони можуть бути шкідливішими, ніж цукерки та інші солодощі.

Всі ми знаємо, що цукерки шкодять зубам та здоров’ю загалом. Це підтвердила і дієтолог Тріста Бест. Якщо ви їсте занадто багато цукру, то у вас збільшиться вага, з’явитися карієс, ви ризикуєте отримати цукровий діабет і хвороби серця, пише Eat This, Not That.

Але є продукти, які вважаються «здоровими», проте шкодять організму досить сильно. Ось їхній список.

Сухофрукти. Найчастіше вони містять велику кількість цукру та калорій. Також за розміром вони досить маленькі, тому з’їсти більше, ніж потрібно, дуже легко. Замість сухофруктів вибирайте краще свіжі фрукти.

Мюслі. У ній може бути надто багато шкідливих жирів та цукру. Тому якщо ви все-таки хочете взяти такий продукт на сніданок, вибирайте варіант з низьким вмістом цукру, що складається з корисних жирів і цільного зерна.

Енергетичні батончики. З мінусів таких батончиків – величезна кількість жирів та вуглеводів у них. Вибирайте подібні батончики, якщо вони містять мало цукру і зроблені з цільного зерна.

Зернові батончики. Дипломований лікар-дієтолог MIDSS та магістр охорони здоров’я Олена Вілер каже, що у багатьох таких батончиках – більше цукру, ніж у шоколадних. А клітковини в них – так само мало.

Заморожений йогурт. У багатьох різновидах таких продуктів міститься цукру більше, ніж у простому морозиві та у звичайних цукерках.

Консервований суп. До його складу входить багато натрію, мало клітковини або білка (або їх зовсім немає). Все це підвищує ризик розвитку ожиріння та резистентності до інсуліну.

Нежирне заправлення для салату. Зазвичай основний інгредієнт таких заправок – вершкове масло. Також у них міститься дуже багато омега-6 жирних кислот (які призводять до запалення), цукру.