Трапляється так, що зір людини падає, а він не може зрозуміти причину. Ймовірно, виною тому-неочевидні, але часті помилки. Їх назвала лікар-офтальмолог Олександра Ейдіна.

Звичка терти очі

При втомі очей нерідко виникає бажання їх потерти. Однак таким чином можна занести в око інфекцію, а також завдати шкоди рогівці. Щоб зняти втому, рекомендується часто поморгати або подивитися вдалину. Око швидко зволожиться, а дискомфорт пропаде, пише видання “Аргументи і факти”.

Використання сонцезахисних окулярів тільки влітку

Відзначається, що сонцезахисні лінзи оберігають сітківку ока від яскравого сонця і УФ-випромінювання, що негативно впливають на зір. З цієї причини носити їх необхідно не тільки влітку, але і в будь-які ясні дні, навіть взимку.

Плавання і сон в контактних лінзах

На лінзі створюється сприятливе середовище для розмноження бактерій. При цьому в морській і річковій воді їх велика кількість. Крім того, у воді басейну до бактерій додаються хлор і хімічні домішки. Потрапляючи на поверхню лінзи, вони можуть швидко розмножуватися і стати причиною інфекційного процесу.

Читання лежачи поблизу

“Еволюційно очі були пристосовані до того, щоб вистежити здобич і уникнути небезпеки, – пояснює Ейдіна, – а не до тривалих навантажень на близьких (40-70 см) відстанях”. За її словами, за здатність зорової системи фокусуватися на різних об’єктах відповідає маленький м’яз, він знаходиться всередині очного яблука. Цей м’яз, зазначає лікар, швидко стомлюється при роботі поблизу, а також на постійно мінливому відстані (що трапляється в нестабільній позі напівлежачи) і при недостатньому освітленні. “У цьому випадку око, намагаючись розглянути погано освітлений об’єкт, швидко втомлюється”, – попереджає офтальмолог.

Ігнорування профілактики у офтальмолога

Навіть якщо скарг немає, перевіряти зір і проводити огляд очей слід не рідше одного разу на рік. Профілактичний огляд дозволить вчасно помітити проблему, яка може бути причиною погіршення зору.