Старіння є значним чинником ризику розвитку хронічних хвороб. Через клітинне старіння організм в’яне і виникають пов’язані з цим процесом захворювання. Але вчені нещодавно виявили новий спосіб уповільнення старіння.

Групи вчених Лю Гуанхуея та Цюй Цзіна із Зоологічного інституту Китайської академії наук, Чжан Вейці з Пекінського інституту геноміки Китайської академії наук вперше з’ясували, що за допомогою інгібування «воскресіння» вірусу ERV у послідовності геному людини можна сповільнити процес старіння. Вони навіть розробили кілька стратегій.

Колись, кілька мільйонів років тому, древній вірус ERV потрапив до генома людини. В результаті він в організмі перетворився на темну матерію, яка захована в геномі людини. Оскільки займає вірус 8 % геному, він став важливою частиною генетичної пам’яті.

У ході дослідження експерти створили кілька технологій, які допоможуть втрутитися у процес старіння. Це пригнічення експресії генів CRISPR, антитіла, що нейтралізують, низькомолекулярні препарати. За рахунок цих технологій можна уповільнити старіння тканин, клітин та організмів.