Збільшення тривалості робочого тижня підвищує ризик смерті від інсульту. Зокрема, якщо людина витрачає в тиждень на роботу 55 годин, то небезпека гострого порушення мозкового кровообігу виростає на 35%.

Не надто приємна новина для великої кількості трудоголіків: тривалий робочий тиждень збільшує ризик інсульту та ішемічної хвороби серця. Дослідники з Всесвітньої організації охорони здоров’я підрахували, що якщо тривалість робочого часу протягом тижня досягає 55 годин замість рекомендованих 40 годин (при 8-годинному робочому дні і п’ятиденці), то ймовірність смерті від інсульту підскакує на 35% а через ішемічну хворобу-на 17%. При цьому Міжнародна організація праці фіксує збільшення кількості понаднормово працюючих громадян, яке тепер становить цілих 9% від усього населення на нашій планеті.

Читайте також:  Сік з червоних апельсинів визнали найбільш корисним

Роботодавці вирішують за допомогою понаднормової праці співробітників цілий ряд короткострокових завдань, але самі працівники стикаються з небезпекою інвалідності та раннього відходу з життя. Тільки в 2016 році, як встановили дослідники, 398 000 жителів нашої планети померли від інсультів, ще 347 800 – від ішемічної хвороби серця. У 2006 році їх було на 29% менше. За цей період кількість смертей від інсультів, пов’язаних з інтенсивною працею, збільшилася на 19%, а число хвороб серця – на 42%.

Найчастіше жертвами інсультів через переробок стають представники сильної статі, на чоловіків припадає 72% летальних випадків серед жителів Південно-Східної Азії. Логічно, що найчастіше від інсультів помирають працівники середнього та старшого віку. Дане дослідження проводилося в розпал пандемії, коли робочі навантаження збільшилися, так як багато начальників вирішили, що якщо їх підлеглі працюють з дому, то вони можуть сміливо переходити на ненормований робочий день.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News