Вчені розповіли про основні фактори ризику розвитку у людини хвороби Альцгеймера за 15 років до появи перших симптомів. Найчастіше діагностують стан вже на тому етапі, коли у пацієнта спостерігаються незворотні когнітивні зміни.

Хвороба Альцгеймера виступає однією з найбільш поширених форм деменції. Її розвиток відбувається протягом багатьох років, і головна небезпека в тому, що ніяких однозначних симптомів людина може і не спостерігати. Поки стан залишається невиліковним, проте чим раніше його виявляють, тим швидше пацієнт може приступити до профілактики, щоб таким чином відстрочити недугу або уповільнити його прогресування.

Серед перших проявів захворювання фахівці виділяють когнітивний спад, також поширеною ознакою виступає порушення координації. У рамках своєї роботи французькі вчені з паризького Інституту мозку організували аналіз даних про майже 80 тисяч пацієнтів. Мета полягала в тому, щоб розібратися в факторах ризику розвитку стану.

Читайте також:  Чому мед корисний при застуді

Це дозволило назвати головні патології, що вказують на підвищену ймовірність зіткнутися з хворобою Альцгеймера за багато років до перших симптомів.

На чолі списку опинилася депресія, далі розмістилася тривожність, також до факторів фахівці віднесли стрес. У переліку числяться запори, втрата пам’яті, порушення слуху, шийний спондилоартрит, падіння і безпричинна втрата ваги.

Автори роботи сподіваються, що отриманими ними висновки сприятимуть більш уважному ставленню лікарів до згаданих факторів. В рамках подальших досліджень фахівці планують підтвердити актуальні висновки і встановити загальну основу захворювань, а також пов’язаних з ними особливостей.