Лікарі пояснили причини, за якими перекис водню – не найкращий засіб для обробки ран. Багато хто починає шукати її в аптечці, вважаючи безпечним рішенням, але на ділі краще використовувати аналоги.

Прийнято вважати, що чим більше перекису нанесено на уражене місце, тим ефект вийде вище. У багатьох подібне уявлення сформувалося ще з дитинства, коли мами і бабусі радили терміново обробити рану зазначеним засобом.

Навіть в TikTok ряд користувачів діляться відео, де наносять перекис на порізи, а тому захоплюються шиплячою реакцією. Лікарі не намагаються заперечувати, що у перекису водню є антисептичні властивості.

Читайте також:  Чи загрожують вам хвороби серця? Названі продукти, які серйозно підвищують їхній ризик

Однак її застосування приносить більше шкоди, ніж користі, якщо мова йде про обробку ран. Шкіра виступає найбільшим органом в людському тілі, вона забезпечує захист всього організму від проникнення шкідливих бактерій. Останні живуть в тому числі на шкірі, їх чисельність перевищує позначку в 1,5 трлн.

Коли людина отримує поріз або рану, організм запускає ряд оперативних реакцій, щоб мінімізувати шкоди і прискорити загоєння. Якщо задіяти перекис водню, є ризик спровокувати корозійне пошкодження тканин. Це заважає регенерації і затягуванню порізу. Притому чим рясніше засіб використовується, тим вище ризик того, що почнеться запальний процес і з’являться пухирі.

Читайте також:  3 способи вживання риби можуть призвести до хвороби серця та судин