Лягати в ліжко голодним не слід, це заважає нормальному засинанню.

У своєму інтерв’ю дієтолог Крістін Бейлі пояснила, чому почуття голоду не дає людині заснути. Справа в тому, що голодний організм активізує викид гормону, який перешкоджає сну.

«Якщо людина голодна, і рівень глюкози в її крові падає, організм починає виробляти багато кортизолу – цей гормон стресу блокує дію мелатоніну. Мелатонін є гормоном, який контролює цикли сну», – каже експерт.

За словами дієтолога, щоб не почуватися голодним при укладанні в ліжко, потрібно щось поїсти, проте при цьому важливо не переїдати. Крістін Бейлі констатує, що одним із найкращих перекусів перед сном є жменька горіхів – зокрема, мигдалю. Бейлі уточнила, що трохи горіхів, з’їдених приблизно за годину або дві до того, як лягати спати, дозволяють стабілізувати рівень цукру в крові – це позитивно впливає на процес заспокоєння, розслаблення, що сприяє засинанню.

Експерт рекомендує перекушувати мигдалем, тому що він містить велику кількість мелатоніну. Крім того, в ньому багато магнію та кальцію – ці мінерали допомагають зі сном та розслабленням.

Інші продукти, також доречні ввечері, допомагають заснути.

  • Тепле молоко.
  • Ромашковий чай.
  • Ківі.
  • Грецькі горіхи.
  • Вишня.

У свою чергу, Фонд сну (Sleep Foundation) свідчить, що для кращого засипання корисно перекушувати продуктами, що містять складні вуглеводи, – наприклад, тостом з цільнозернового борошна або невеликою порцією вівсяних пластівців. Ці продукти досить швидко перетравлюються та викликають викид серотоніну, що сприяє потрібному розслабленню.