Якщо ви раптово відчули сильну тягу до м’яса, можливо, організм відчуває дефіцит вітамінів групи В.

Ви не можете насититися солодким, з жадібністю поїдаєте сир або, може бути, вас переслідує думка про соковитий шматок м’яса? Про те, що може означати тяга до різних продуктів, розповіла в інтерв’ю виданню Express дієтолог Лорен Крейвен-Немчик.

Тяга до м’яса. За словами експерта, вона може бути наслідком того, що організм намагається заповнити необхідну йому кількість білка. Якщо ж в раціоні людини вистачає білка, така тяга може бути ознакою іншого дефіциту.

“Тяга до червоного м’яса може вказувати на те, ваш організм не отримує з їжею потрібну йому кількість заліза, цинку або вітамінів групи B”, – пояснює фахівчиня.

Читайте також:  Лікар пояснив небезпеку олій у овочевих салатах

Експертка радить в таких випадках їсти не тільки м’ясо, але також збільшувати в раціоні кількість рослинних джерел важливих компонентів – горіхів і насіння, листової зелені.

Тяга до солодкого. Печиво, Желейні цукерки, шоколад – у більшості випадків нездатність відмовитися від солодких закусок більше залежить від розумової сили волі, ніж від реального дефіциту поживних речовин, констатує експертка.

Особливо сильною тяга до солодкої їжі стає в обставинах, коли людина недоїдає або харчується незбалансовано, не отримує різноманітних поживних речовин, вітамінів, мінералів, мікроелементів, його раціон позбавлений потрібного співвідношення білка, жирів і вуглеводів.

Тяга до сиру. Дієтологиня пояснює, що тяжіння до їжі з високим вмістом жиру, такий як сир, може вказувати на дефіцит незамінних жирних кислот в організмі. Іншими його ознаками стають сухість, лущення шкіри, поганий стан волосся.

Читайте також:  Час дня, коли ви їсте, може мати «омолоджуючу дію»

Тяга до солоних закусок. Наднирники, розташовані трохи вище нирок, виробляють наші гормони стресу, в тому числі кортизол. Також вони врівноважують рівень натрію в організмі, і ознакою того, що вони перенапружуються, є його зниження його змісту – звідси і підвищене бажання вживати солоні продукти.

Таким чином, тяга до чогось солоненького відображає пережитий людиною стрес. Втім, вона може виникати в більш пересічних обставинах – коли людина дуже сильно потіє.