Дієтолог Кайлі Сакаїда впевнена, що повна відмова від солодощів та інших продуктів, що вважаються шкідливими, не завжди є практичним і здоровим походом до правильного харчування. Про свою стратегію формування дієти вона розповіла виданню Newsweek.

Сакаїда виступила проти традиційних порад щодо правильного харчування, які поділяють продукти на шкідливі та корисні. Вона закликала при складанні меню сконцентруватися на його збалансованості та не зациклюватися на властивостях окремих компонентів. «Якщо ви їсте, наприклад, піцу, додайте до неї овочі, такі як солодкий перець, шпинат, гриби та баклажани, щоб збільшити вміст клітковини та поживних речовин у раціоні. Якщо ви вживаєте в їжу пластівці, додайте до них молоко, щоб отримати більше білка, і горіхи, що містять корисні жири», — порадила дієтолог.

На думку Сакаїди, не завдадуть навіть вафлі з солодким соусом, якщо їсти їх не щодня і поєднувати їх з поживними продуктами — фруктами, горіхами або йогуртом. «Я не стверджую, що вафлі об’єктивно є найздоровішим вибором або що ця страва має визначні корисні властивості. Швидше, йдеться про визнання факту, що повна відмова від нездорової їжі не завжди є практичною чи корисною», — зазначила дієтолог.

Фахівець рекомендувала щодня вживати в їжу більше клітковини, необхідної для нормального травлення, коректної роботи серця та здорового мікробіома кишечника. Також у раціоні обов’язково має бути присутня достатня кількість білка, оскільки саме він дає відчуття ситості та відіграє важливу роль при відновленні та побудові всіх тканин організму.