Як насправді реагує наше тіло і психіка на відсутність сексу?

Про користь сексу для здоров’я жінок написано чимало: він і зміцнює серцево-судинну систему, і регулює гормональний фон, і допомагає налагодити метаболізм, а також позитивно позначається на настрої і загальному емоційному тлі і навіть покращує сон. Але ось як бути з його відсутністю? Що насправді трапиться з вашим здоров’ям, якщо ви відмовитеся від сексу на рік і довше?

Ви можете стати більш вразливою для депресій

Секс впливає не тільки на фізичне, а й на ментальне здоров’я. І тривале утримання може негативно позначитися на вашому настрої і стресостійкості. Більш того, деякі дослідження навіть пов’язують відсутність сексу з підвищеним ризиком розвитку депресії. Але, на щастя, активні заняття спортом можуть знизити цей ризик і підтримати вашу життєрадісність.

Читайте також:  Здорова пенсія чоловікам не загрожує

Ваші стінки піхви можуть ослабнути

Це особливо важливо для жінок, які пройшли менопаузу: регулярний секс допомагає підтримувати тонус інтимних м’язів і тому особливо важливий для профілактики нетримання сечі в літньому віці. До речі, того ж ефекту допомагають досягти регулярні вправи для інтимних м’язів.

Ваш організм перестане виробляти мастило

Якщо ви візьмете паузу в сексуальному житті, то під час першого після перерви статевого акту можете зіткнутися з недоліком природного мастила — і це абсолютно нормальне явище. Організм виробляє менше естрогену і до тих пір, поки не він знову не перебудується, вам краще вдаватися до додаткових зволожуючих засобів.

Читайте також:  Ендокринолог розповіла, чи можна схуднути на рисі

У вас зміниться сприйнятливість до стресу

Найцікавіше, що неможливо спрогнозувати, як саме: кілька досліджень, проведених фахівцями з Шотландії, підтвердили, що в більшості випадків люди, котрі регулярно займаються сексом, демонструють більш високу стресостійкість. Але деякі з випробовуваних, навпаки, чим рідше займалися сексом, тим краще реагували на стресові ситуації.

У вас знизиться ризик ІМП

Коли у Вашому житті настає період утримання, знижується не тільки ризик інфекцій, що передаються статевим шляхом (що логічно), але і ризик інфекцій сечовивідних шляхів. Як відзначають фахівці, 80% ІМП виникають у жінок протягом 24 годин після статевого акту, а частота статевих контактів — найсильніший тригер повторних інфекцій. Так що відмова від сексу, швидше за все, призведе до зниження ризику розвитку цих інфекцій.

Читайте також:  Чим насправді корисний селера: пояснює лікар

Ваші менструальні болі можуть стати сильнішими

Регулярний секс дійсно може полегшити спазми під час місячних. Механізм цього повністю поки не вивчений, але дослідники вважають, що цей ефект заснований на м’язових скороченнях матки під час оргазму і, відповідно, швидкому видаленню крові, а також дії ендорфінів, які активно вивільняються під час сексу.