Холестерин необхідний організму для нормальної роботи імунної системи, але його підвищений рівень загрожує закупоркою кровоносних судин. Шкідлива їжа – не єдиний фактор, що негативно впливає на вміст холестерину, також важливо кількість фізичної активності, вік, наявність хвороб.

Впливати на рівень холестерину в організмі може зловживання жирним м’ясом, салом, фастфудом, напівфабрикатами, – хоча не тільки шкідлива їжа може сприяти його надлишку. Про це пише “Рамблер / доктор”.

Крім їжі на рівень холестерину в організмі може негативно впливати вік. Наприклад, у жінок ризик проблем з його збільшенням підвищується після менопаузи.

Також його рівень корелює з певними захворюваннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу, гіпотиреоз, хронічна ниркова недостатність, гіперхолестеринемія. Дані порушення сприяють збільшенню концентрації холестерину навіть в тому випадку, якщо людина харчується здоровою їжею.

Малорухливий спосіб життя теж негативним чином позначається на рівні холестерину. Виснажувати себе тренуваннями не потрібно, але корисно прагнути до 150 хвилин помірної аеробної активності в тиждень – це допомагає підтримувати здоровий вміст даної речовини в крові. Медики нагадують, що холестерин бере участь у виробництві гормонів тестостерону, естрогену, кортизолу, підтримує активність імунної системи, сприяє синтезу вітаміну D.