Холестерин необхідний організму для нормальної роботи імунної системи, але його підвищений рівень загрожує закупоркою кровоносних судин. Шкідлива їжа – не єдиний фактор, що негативно впливає на вміст холестерину, також важливо кількість фізичної активності, вік, наявність хвороб.

Впливати на рівень холестерину в організмі може зловживання жирним м’ясом, салом, фастфудом, напівфабрикатами, – хоча не тільки шкідлива їжа може сприяти його надлишку. Про це пише “Рамблер / доктор”.

Крім їжі на рівень холестерину в організмі може негативно впливати вік. Наприклад, у жінок ризик проблем з його збільшенням підвищується після менопаузи.

Також його рівень корелює з певними захворюваннями, серед яких ожиріння, цукровий діабет 2 типу, гіпотиреоз, хронічна ниркова недостатність, гіперхолестеринемія. Дані порушення сприяють збільшенню концентрації холестерину навіть в тому випадку, якщо людина харчується здоровою їжею.

Читайте також:  Як прибрати жирову складку на животі: прості та дієві способи

Малорухливий спосіб життя теж негативним чином позначається на рівні холестерину. Виснажувати себе тренуваннями не потрібно, але корисно прагнути до 150 хвилин помірної аеробної активності в тиждень – це допомагає підтримувати здоровий вміст даної речовини в крові. Медики нагадують, що холестерин бере участь у виробництві гормонів тестостерону, естрогену, кортизолу, підтримує активність імунної системи, сприяє синтезу вітаміну D.