Донація яйцеклітин для тисячів жінок в Україні є єдиним способом завагітніти і народити власну здорову дитину. Ця процедура передбачає використання зрілих статевих клітин, за здачу яких жінки-донори отримують привабливу грошову винагороду. Донорство ооцитів поширене не тільки в Україні, але й у Європі та всьому світі. ГО «Донори за Життя» в цій статті розкажуть більше про донорство яйцеклітини та особливості цієї процедури. 

Що таке донація яйцеклітин?

Це процедура, під час якої в жінки-донора забирають зрілі здорові яйцеклітини, щоб у подальшому використати їх для ЕКО-запліднення жінки, котра не може завагітніти самостійно. 

Зібрані статеві клітини донора запліднюють сперматозоїдами чоловіка, після чого в лабораторних умовах вирощують ембріон і згодом переносять в матку жінки-реципієнта. 

Кому потрібні донорські ооцити?

Жінкам, які мають проблеми зі здоров’ям, зокрема, у сфері репродуктології, і не можуть завагітніти самостійно. Також частою причиною ЕКО-запліднення є такі показники як: старший вік жінки (40+), наявність генетичних захворювань, нестабільне фізичне здоров’я, низька якість чи відсутність яйцеклітин тощо. 

В такому випадку використання ооцитів донорів — єдина можливість завагітніти і народити дитину природним шляхом. 

Хто може стати донором?

Жінка, котра відповідає таким критеріям:

  • Вік від 18 до 29 років
  • Вага до 80 кг, зріст від 158 см 
  • Відмінне фізичне і психічне здоров’я 
  • Наявність рідної здорової дитини
  • Відсутність шкідливих звичок (вживання алкоголю, наркотиків, куріння)
  • Відсутність протипоказань 
  • Приємна зовнішність, спортивна будова тіла та наявність вищої совіти будуть перевагою

Якщо ви підходите по цих пунктах і хочете приєднатися до програми донації, заповніть заявку на сайті ГО «Донори за Життя» і наші координатори зв’яжуться з вами. 

Весь процес донорства умовно можна поділити на 3 етапи:

  1. Первинна консультація гінеколога і здача аналізів
  2. Комплексне медичне обстеження і стимуляція ооцитів  
  3. Забір яйцеклітин і грошова виплата 

Процедура займає, в середньому, 2-3 місяці. Матеріальну винагороду в розмірі до 1000€ ГО «Донори за Життя» виплачують в день забору клітин. Сума виплати залежить від кількості якості ооцитів. Також організація компенсує транспортні витрати, якщо ви доїжджаєте до клініки з іншого міста чи села. 

Як приєднатися до програми? 

Заповніть анкету на сайті громадської організації «Донори за Життя» і чекайте не зворотний зв’язок від координатора. Всі дані, які ви вводите на сайті, конфіденційні та не передаються третім особам. 

Якщо у вас виникнуть питання чи потреба у психологічній підтримці, ГО “Донори за Життя” охоче вам їх нададуть. Тільки напишіть нам у чаті чи зв’яжіться у телефонному режимі! 

*На правах реклами