Британські медики розповіли, як алкогольні напої впливають на організм після 40 років.

За їх словами, спиртне впливає на організм в будь-якому віці, проте після 40 років наслідки набагато серйозніші, ніж в 20 і 30 років. Це пояснюється тим, що органи, що відповідають за переробку алкоголю, зношуються і працюють повільніше, а значить, шкідливі речовини знаходяться в організмі довше.

Алкоголь часто вживають для підвищення настрою. Однак з роками період веселощів все менше, в час «розплати», навпаки, більше, і людина відчуває пригніченість і гнів. Того відчайдушного почуття радості, як в молодості, вже не буде, а ось сором і депресія – скільки завгодно.

Хороша новина в тому, що робота мозку відновлюється вже через півроку після відмови від алкоголю (якщо не настала стадія, з якої рідко хто повертається).

Алкоголь сприяє збільшенню кровоносних судин і прискоренню кровотоку, а це може стати причиною хронічного почервоніння шкіри — розацеа. При регулярному вживанні спиртного судини збільшуються, а венозна сітка стає видимою на шкірі.

Крім того, спиртне призводить до зневоднення шкіри і, як наслідок, до лущення і утворення мішків під очима.

Медики відзначають, що регулярний прийом спиртного призводить до виснаження клапанів серця і результат – до серцевої недостатності.

Що стосується печінки, то цироз перестав бути хворобою алкоголіків, все частіше її діагностують у людей середнього віку, які час від часу «просто перебирають» зі спиртним. В молодості печінка може трохи обрости жиром, однак після 40 років цей жир починає запалюватися, з’являються рубці, печінка стискається, що призводить до цирозу.

Крій того, потрапляючи в організм, етанол розпадається на ацетальдегід, який впливає на клітини, що викликають онкологічні захворювання. Таким чином, небезпечно може бути будь-яка кількість спиртного, а якщо людина ще й курить, то у нього ризик раку порожнини рота і глотки в рази збільшується.