Як вважають експерти, деякі страви краще приготувати самостійно, а від сезонних страв поза сезону краще взагалі відмовитися.

Шефи італійських ресторанів і критики розповіли виданню Insider, які страви вони не стали б замовляти і чому всім треба наслідувати їх пораді. Багато кухарів відзначили, що є страви, які можна легко і швидко приготувати вдома – в ресторані їх навряд чи приготують краще, але сума за порцію вийде куди вище.

Наприклад, експерти радять не замовляти в ресторані піцу «Маргарита», а краще вибирати варіанти, де крім сиру, тіста і томатного соусу, є й інші інгредієнти – овочі, м’ясо, морепродукти. Як розповіла одна з опитаних кухарів, приготована вдома «Маргарита» обійдеться приблизно в 12 разів дешевше, ніж якщо замовити її в ресторані.

Читайте також:  Дерматолог розповіла про догляд за шкірою обличчя та рук восени

Також фахівці радять не замовляти пасту Cacio e pepe. Вона готується всього з трьох інгредієнтів – пасти, сиру і чорного перцю. Господині в Італії готують цю страву, якщо у них зовсім немає часу на соус, тому кухарі і критики замовляти Cacio e pepe в ресторані не радять. Пасту болоньєзе експерти рекомендують готувати самостійно, а не замовляти в ресторані. Справа в тому, що болоньєзе легко приготувати і майже неможливо зіпсувати.

Ще одна страва, з якою фахівці радять бути обережнішим – салат капрезе. Як розповіли кухарі, в хорошому закладі цю страву подають тільки в сезон помідорів. Але вона користується великою популярністю, тому багато ресторанів тримають капрезе в меню постійно. Тим часом, поза сезоном помідори часто бувають кислими, жорсткими, водянистими або зовсім позбавленими смаку. Тому салат поза сезоном помідорів вас, швидше за все, розчарує.

Читайте також:  Найстаріший чоловік Великобританії розповів, як дожити до 110 років

Що ж варто замовити? Експерти радять звернути увагу на традиційні страви, які вимагають тривалого і трудомісткого приготування. Наприклад, домашня паста, тушкована теляча гомілка, томлені з м’ясом овочі. Самостійно приготувати такі страви зможе не кожен, а в хороших закладах часто є співробітники, що спеціалізуються на подібних стравах і роблять справжні кулінарні шедеври.