Помилково вважати, нібито гадюка не надто небезпечна для людини – це твердження може вважатися вірним, якщо даний плазун знаходиться від неї не менше ніж в метрі. Герпетолог Владислав Старков перерахував правильні дії при зустрічі з цією отруйною змією, ймовірність смерті від укусу якої хоч і мінімальна, але все ж є.

Смерть від укусу гадюки – це все ж дуже рідкісний випадок, підкреслив герпетолог в бесіді з журналістами видання «Слово і Діло». Небезпека полягає в іншому – в інтоксикації, набряках, ослабленні роботи серцевого м’яза, руйнуванні стінок дрібних судин, а також в алергії.

Владислав Старков закликав пам’ятати про декілька правил поведінки при зустрічі з гадюкою. Перш за все, варто розуміти – ця тварина сама на людину не нападає: укус можна роздобути, якщо випадково наступити на особину, прилягти на неї або зловити і посадити в мішок, наприклад. Якщо ж дана отруйна змія знаходиться від людини в метрі, вона не заподіє їй шкоди.

Іншим важливим моментом герпетолог назвав спокійну поведінку людини, яка зустрілася з гадюкою: не варто загострювати на ній увагу або ж різко відстрибувати/відбігати в сторону, адже в такому випадку високий ризик не помітити іншу змію, що знаходиться там же. “Перед відступом огляньте навколо себе територію”, – порадив співрозмовник видання.

Якщо ж гадюка все ж вкусила, в першу чергу потрібно видавити з ураженого місця отруту, потім – висмоктати її. Важливо встигнути зробити це не пізніше ніж протягом перших 15-ти хвилин після нападу плазуна, так як по закінченні цього часу великі молекули починають вступати в з’єднання з тканинами і стінками судин, і відторгнути їх вже неможливо. «У перший же момент разом з потоком крові можна видалити істотну частину отрути”, – підкреслив змієлов.

На відміну від крові, в травній системі отрута для людини не небезпечна, оскільки вона перетравлюється в шлунковому тракті.