Незважаючи на проголошену рівність статей, чоловіки і жінки мають чимало відмінностей, в чомусь невеликих, а в чомусь істотних. Таких відмінних ознак можна нарахувати як мінімум десять.

Шкіра. У чоловіків шкіра товстіша, ніж у жінок, і містить менше сенсорних клітин, чутливих до тактильних впливів. Крім того, чоловіки виробляють більше шкірного сала, а їх колагенові волокна в підшкірних шарах краще пов’язані. Завдяки цьому шкіра чоловіків може довше залишатися більш гладкою і пружною, і в них дуже рідко є целюліт.

Психічні відмінності. В італійському дослідженні, проведеному в 2012 році, говориться, що у жінок сильніше ніж у чоловіків виражена така якість, як турботливість. У свою чергу чоловіки більш емоційно стабільні.

Холодні ноги. У жінок холодні кінцівки зустрічаються набагато частіше: їх кровообіг працює гірше, кровоносні судини на периферії тіла сильно звужені. Крім того, жіноче тіло концентрує тепло в середині, щоб забезпечувати функціонування репродуктивних органів.

Жир тіла. Вміст жиру в жіночих тілах становить близько 25 відсотків, що набагато вище, ніж у чоловіків (15 відсотків). До того ж у жінок слабкіше виражена м’язова маса: у чоловіків вона займає близько 40 відсотків тіла, а у жінок – до 30 відсотків. Завдяки цьому навіть в стані спокою тіла чоловіків спалюють на 10 відсотків більше калорій, ніж жінки. При рівному споживанні калорій жінка розтовстіє швидше, ніж її супутник.

Відносини і здоров’я. Чоловіки в тривалих відносинах мають більш тривалу тривалість життя, ніж холостяки. На відміну від них життя жінок, які перебувають у довгих шлюбах, поступається тривалості жінок, які не перебувають у відносинах.

Сон. Дуже схожа картина: в той час як чоловіки, які ділять ліжко з партнеркою, сплять краще, ніж одні, – жінки, які сплять поруч з партнерами, страждають від безсоння і труднощів з засипанням.

Хропіння. Чоловіки хропуть частіше за жінок, до літнього віку це співвідношення зводиться до пропорції 60 на 40 відсотків. Вчені вважають, що до хропіння причетна чоловіча гортань: адамове яблуко звужує шлях повітряного потоку.

Мозок. Хоча у жінок мозкова маса менше, але співвідношення мозку і розмірів тіла у них більш сприятливий. В середньому дівчатка і жінки розумніші за своїх однокласників і колег.

Рукостискання. Коли двоє чоловіків тиснуть один одному руки, вони їх міцно стискають і навіть рухають ними. Якщо попросити жінку потиснути руку чоловікові, то вона швидше за все її просто подасть, не зробивши ніяких рухів, її рука буде залишатися нерухомою. Чим це пояснити, неясно. Можливо, так розпорядилася еволюція.

Алкоголь. Жінки п’яніють набагато швидше за чоловіків. Алкоголь, який надходить в організм обробляється спеціальним ферментом, який руйнує спирт, перш ніж той потрапить в кров. У жінок цей фермент синтезується в менших кількостях, тому у них за короткий проміжок часу в кров потрапляє більше спирту.

Джерело: МедікФорум