Високі й мініатюрні, жінки можуть бути схильні до різних захворювань, про що свідчать дослідження і статистика. Від одних проблем ви можете бути застраховані, але схильні до інших. На що ж потрібно звертати особливу увагу в залежності від росту?

Маленькі радості для мініатюрних жінок
Ви не так схильні до раку

«Меланома і рак щитовидної залози, нирок, грудей і товстої кишки мають сильний зв’язок з великим ростом», говорить професор Джофрі Кабат, головний епідеміолог Коледжу медицини імені Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку. За результатами трьох досліджень він прийшов до висновку, що у жінок вище 177 см на 30-40% частіше розвиваються ці види раку, ніж у жінок зростом близько 157 см. «У високих жінок внутрішні органи зазвичай більші, а в організмі в цілому більше клітин, тому ризик розвитку клітинної мутації, що призводить до появи раку, вище, — пояснює Кабат. — Крім того, можливо, що гормони і фактори росту, що впливають на ріст жінки, також позначаються і на ризику ракових утворень».

Читайте також:  Експерти попередили про небезпеку переходу на зимовий час для здоров'я людей
У вас знижений ризик тромбів

Якщо ви нижче 157 см і ваша вага в нормі або близька до неї, ваш ризик утворення тромбів в три рази нижче. Відповідно до дослідження норвезького Університету Тромсо, у високих жінок кров повинна проходити великі дистанції, що може призвести до ослабленого кровотоку і збільшенню ризику утворення тромбів, які загрожують інсультом. Хоча змінити свій ріст не можна, позбавлення від кілька зайвих кілограмів може допомогти: якщо висока жінка не має проблем з надмірною вагою, її ризик тромбів не підвищується.

Ви здатні сяяти бадьорістю і в 90

Один з генів, пов’язаний з тривалістю життя, також несе відповідальність за низький зріст, згідно з дослідженням Коледжу медицини імені Альберта Ейнштейна. Вчені з’ясували, що генна мутація, що перешкоджає роботі інсуліноподібного фактору росту, в той же час продовжує тривалість життя.

Читайте також:  Розкрито несподіваний вплив поганої погоди на жіноче здоров'я
Великі перемоги для високих жінок
Ваше серце в безпеці

Жінки вище 173 см на 28% рідше страждають від захворювань серця, ніж ті, чий зріст не перевищує 160 см, згідно з британським дослідженням, опублікованим в Журналі медицини Нової Англії. Статистика виглядає наступним чином. Будучи на 6 см вище іншої жінки, ваш ризик серцевих захворювань зменшується на 14% порівняно з її ризиком. «Хоча високий зріст не дає вам вільний пропуск на куріння і фаст-фуд, якісь гарантії вам все ж надаються», пояснює доктор Даніель Муноз, інструктор в медицині при відділенні кардіології Вандербільтського університету в Нашвіллі. Звідки такий бонус? Гени, пов’язані з низьким ростом підвищують ризик високого рівня «поганого» холестерину в крові.

У старості вас чекає світлий розум

Жінки вище 170 см на 50% рідше вмирають від деменції, ніж жінки зростом 155 см, йдеться в підготовчому звіті дослідження Медичного університету Единбурга. Вчені вважають, що фактори, що визначають невисокий зріст, включаючи дитячі захворювання, стрес і недостатнє харчування, збільшують ризик розвитку деменції в старшому віці більше, ніж генетика.

Читайте також:  Уролог назвав продукти, які є небезпечні для нирок
Вагітність і пологи даються вам легше

Майбутні мами, чий зріст перевищує 168 см, на 18-59% рідше розвивають гестаційний діабет (діабет вагітних), ніж жінки нижче 157 см, йдеться у звіті дослідження Міського університету Нью-Йорка, який спостерігав за 220000 вагітностей. Вчені поки що не до кінця впевнені, з чим це пов’язано, але припускають, що гени, пов’язані з високим ростом, можуть впливати на переносимість глюкози. Ще порція хороших новин для жінок середнього і великого росту: дослідження тайських вчених з’ясувало, що ріст вище 155 см скорочує ризик необхідності кесаревого розтину.