Незалежні експерти з ECRI (Emergency Care Research Institute) склали перелік основних потенційних загроз безпеки пацієнтів в 2019 році. На думку фахівців, найбільшу небезпеку для здоров’я і благополуччя людей, які лікуються являють собою дії хакерів.

У 2019 році медустановам необхідно приділяти особливо пильну увагу питанням кібербезпеки. За даними експертів ECRI, що спеціалізуються на дослідженнях у сфері поліпшення технологій охорони здоров’я, дії хакерів все частіше призводять до збоїв в роботі інформаційних систем медичних клінік та інститутів, за останні 1,5 року така хакерська активність стала набагато більш інтенсивною.

Загрожують здоров’ю пацієнтів і лікарняні матраци. Причому, неабияк: їх фахівці помістили на друге місце рейтингу. Експерти вказали на те, що лікарняні матраци недостатньо ретельно обробляються і очищаються від різних біологічних рідин, що залишаються різними пацієнтами. Все це пов’язане з ризиком зараження цілого ряду інфекцій, відзначають фахівці.

Крім того, в рейтинг головних загроз здоров’ю пацієнтів увійшли хірургічні губки, забуті в тілах людей після хірургічних операцій. Наслідки такої забудькуватості – повторні операції і ускладнення різного ступеня тяжкості, які виникають.

Неправильно налаштована чутлива медична апаратура теж може шкодити пацієнтам. Четверте місце в цьому похмурому рейтингу зайняли помилки в налаштуванні сигналів у апаратів ШВЛ (штучної вентиляції легенів). Будь-яка подібна помилка може обернутися випадком гіпоксії і смерті.

Ще одну загрозу наукові фахівці побачили в медичних процедурах з використанням гнучких ендоскопів. Експерти пояснили, що для дезінфекції таких приладів необхідно ретельно дотримуватися певної технології, якою нерідко нехтують. Як наслідок, від пацієнта до пацієнта можуть швидко передаватися різні інфекції.

Раніше ми писали про те, що відбувається зі свідомістю, коли людина помирає.