Як вважає Японський лікар-інфекціоніст і епідеміолог Сато Акіхіро, перетворення нового типу коронавірусу в сезонне захворювання стало б найгіршим сценарієм з усіх можливих.

За словами експерта, при захворюванні на коронавірус висока смертність серед літніх людей. Так, серед тих, кому більше 80 років, вона становить 16-17%. В Італії, наприклад, 98% померлих – люди старше 60 років.

– І якщо це відбуватиметься щороку, то це велика проблема. Для молодих людей це не так страшно, а у літніх захворювання пов’язане з ризиком для життя, — пояснив лікар.

Однак обмежити відвідування місць скупчення людей тільки для літніх членів сім’ї неправильно. Адже діти і онуки можуть принести інфекцію в будинок і заразити родичів.

– Там, де є літні люди, я б радив усім членам сім’ї по можливості відмовитися від відвідування місць скупчення людей. Виходити на вулицю тільки для найнеобхіднішого, – підкреслив інфекціоніст.

Статистика показує, додав він, що молоді швидко одужують. Близько 80% “переносять це як застуду”.

Дуже важливо зробити так, щоб зростання захворювань, яке неминуче, було плавним. Ось для цього і потрібен карантин.

– Ідеально, щоб зростання було плавним, як в Японії, тому що навіть якщо нові випадки зараження і з’являються кожен день, але кожен день хтось одужує і виписується. Таким чином, система охорони здоров’я справляється з ситуацією — – сказав лікар.

Якщо захворює відразу багато людей – впоратися з цим дуже складно, не вистачає потрібних засобів і взагалі лікарських рук. Пацієнтам просто стає неможливо надати допомогу – про це повинні всі пам’ятати і бути відповідальними.

Щоб повністю знищити цей вірус, потрібна вакцина і ефективні ліки. Акіхіро вважає, що його вдасться перемогти тільки в наступному році.